Ölüdeniz'in Eşsiz Manzarasında Köpeği ile Yamaç Paraşütü Yaptı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tandem pilotluğu yapan Selçukoğlu, 'Yager' isimli köpeğiyle Babadağ’dan gerçekleştirdiği yamaç paraşütü uçuşunu aksiyon kamerasıyla kaydetti. O anlar sosyal medya da büyük ilgi gördü.

29.07.2021-11:24 - (Son Güncelleme: 29.07.2021-11:36)Ölüdeniz'in Eşsiz Manzarasında Köpeği ile Yamaç Paraşütü Yaptı

Yaklaşık 15 yıldır ticari tandem pilotu olarak çalışan Muhammet Selçukoğlu, farklı bir deneyim yaşamak için köpeği ile uçuş yapması sosyal medya da büyük ilgi gördü.

KUCAĞINDA KÖPEĞİ İLE HAVALANDI

Selçukoğlu, Babadağ'ın 1700 metre pistindeki hazırlıkların ardından Yager'i kucağında tutan arkadaşıyla havalandı. Yaklaşık 45 dakika köpeğiyle gökyüzünde süzülen Selçukoğlu, sorunsuz şekilde iniş yaparak uçuşu tamamladı. Aksiyon kamerasıyla kaydedilen görüntülerde ise köpeğin rahat tavırları dikkati çekiyor.

Selçukoğlu, Babadağ'ın yüksekliği ve manzarasıyla yamaç paraşütü için en güzel nokta olduğunu söyledi. Selçukoğlu; 'farklı etkinlikler yapıyoruz ve ses getiriyor' dedi.

'SOSYAL MEDYA DA ÇOK BEĞENİLİYOR, SES GETİRİYOR'

Babadağ'dan yıllardır ticari uçuş yaptığını, Türkiye'den ve dünyanın farklı ülkelerinden binlerce kişiyi gökyüzüyle buluşturduğunu vurgulayan Selçukoğlu, 'Yamaç paraşütüyle birçok farklı uçuş yaptık. Evlilik teklifleri, gökyüzünde enstrüman çalmak gibi. Etkinliklerimiz sosyal medyada çok beğeniliyor ve ses getiriyor.' dedi.

Selçukoğlu, köpeği Yager'in de gökyüzü heyecanına ortak olmasını istediğini, bunun için etkinliği gerçekleştirdiğini altını çizdi.

'KÖPEĞİM 'YAGER' İLE ÖLÜDENİZ'İN EŞSİZ MANZARASINI İZLEDİK'

Yamaç paraşütü sporunun güvenlik tedbirleriyle yapıldığını aktaran Selçukoğlu, 'Uçuştan uçuşa yalnız bıraktığım köpeğimi gökyüzünde de yanıma almak istedim. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra arkadaşımın kucağına oturan Yager ile Ölüdeniz'in eşsiz manzarasını izledik. Benim için çok keyifli ve unutamayacağım bir etkinlik oldu.' ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal