Nedim Şener bir bir ifşa etti! Mavi Otobüs değil İhanet Otobüsü!

FETÖ’cülerin ortaya attıkları “kontrollü darbe” yalanının TBMM’de kurulan darbe araştırma komisyonu üyesi CHP milletvekilleri Aytun Çıray, Aykut Erdoğdu, Sezgin Tanrıkulu ve Zeynel Emre tarafından raporlaştırılmasından sonra 15 Temmuz ile ilgili yalanlar bitmek bilmedi.

19.07.2022-15:25 - (Son Güncelleme: 19.07.2022-15:30)

FETÖ, 15 Temmuz'daki hain darbe girişimiyle ilgili yalanlarını sıraladığı 'Mavi Otobüs' adında bir belgesel çekti. Belgesel, çalıntı sorularla Hava Harp Okulu'na sokulan FETÖ'cülerin darbe girişiminin meydana geldiği gece Yalova'dan İstanbul'a götürülmesini anlatıyor. FETÖ'nün yalanlarını gün yüzüne çıkardığı belgeseli köşesine taşıyan Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, o otobüste bulunan kişileri tek tek yazdı.

Nedim Şener'in "İhanet otobüsü: FETÖBÜS’ün yolcuları" başlıklı yazısının ilgili bölümü ise şu şekilde:

FETÖ yapımı belgesel

Kod adı verilerek çalıntı sorularla Hava Harp Okulu’na (HHO) sokulan ve 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü komutanları tarafından darbe girişimine yardım için Yalova’dan İstanbul’a götürülen örgüt üyelerinin yalanlarına dayalı sözde belgesel tam bir “FETÖ yapımı”...

Oynayanların, çekenlerin, paylaşanların tamamı FETÖ’cü. Muhalif olmayı her yalana inanmak zanneden, kişisel saplantılarını gazetecilik diye yutturmaya çalışan bir iki kişi de bunların oyuncağı oluyor. Eminim FETÖ’cüler bile bunlara bakıp gülüyordur.


İhanet otobüsünün yolcuları

Bugün dosya içeriğine girmeyeceğim, sadece FETÖ’nün “Mavi Otobüs” adını verdiği ihanet belgeselinde konuşan FETÖBÜS’ün bazı yolcularından söz edeceğim. Bu hainlerin kimler olduğunu, birileri kendilerini kimlerin kullandığını anlasın diye.

Rıdvan Aydın

2013 yılı Deniz Harp Okulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksel Okulu, Kara Harp Okulu, 2009 yılı Polis Koleji sınavları ile ilgili soruşturmada şüpheli. Hava Harp Okulu öğrencilerinden itirafçı olan arkadaşları onu şöyle anlatıyor: “11. sınıfa başladığımda Bekir isimli arkadaşımın vasıtasıyla örgüte ait öğrenci evine yerleştirildim. Burada askeri okul sınavlarına hazırlandım. Sınavı kazandıktan sonra intibak eğitimine gideceğimiz dönemde Fatih isimli abi beni Rıdvan Aydın ile tanıştırdı, o da sınavı kazanmıştı. Bize grup olduğumuzu söyledi. Askeri okul döneminde bizimle ilgilenecek olan Yunus isimli şahısla tanıştırdılar ve ona zimmetlendik. Yunus bize intibak eğitiminden sonra geleceğimiz olan evi gösterdi. Harp okulu kapanana kadar üç yıl boyunca Rıdvan Aydın ile birlikte 2-3 haftada bir bu eve gittik. Evde Fetullah Gülen’in videoları, bamteli ve kitapları üzerinden sohbetler yapıyorduk. Okulda ‘Gerekirse namaz kılmayın’ diyerek bizi tembihliyorlardı. Bahsettiğim örgütsel sohbetler 15 Temmuz 2016’ya kadar devam etti. 15 Temmuz’dan 4 ay sonra Rıdvan Aydın ile bir araya geldiğimizde bana Yunus’un bizimle görüşmek istediğini söyledi ancak ben kabul etmedim, onun gidip gitmediğini bilmiyorum. 9 Eylül 2014 tarihinde Rıdvan Aydın ile ardışık arandığım tespiti doğrudur. Rıdvan benim grup arkadaşımdır. Aramayı yapan da muhtemelen bizimle ilgilenen örgüt üyesidir.”

İhsan Kurt

2014 Deniz Astsubay Meslek yüksek Okulu, 2014 Kara Harp Okulu sınavlarında kuvvetli şüpheli. Etkin Pişmanlık hükümlerinden yararlanan “mahrem abisi” onu şöyle anlatıyor: “Benim örgütteki görevim askeri okul öğrencileriyle ilgilenmekti. Fatih kod adlı İhsan Kurt Hava Harp Okulu öğrencisiydi. Bu öğrenci ile 2015 yılından 2016 şubat ayına kadar görüştüm ve ilgilendim. Görüşmelerimizi Fatih ilçesi Pazartekke semtinde 1+1 apart evde gerçekleştirirdik. Komutanlardan ve okuldan bahsederdi, sohbet ederdik. Buluşmalarda bir sonraki buluşma tarihi planlanırdı, herhangi bir şekilde irtibat kurulmazdı. Eğer ulaşılamazsa ya da görüşme aksarsa benim açık hat numaram onda vardı, dışarıdan bir ankesörlü telefondan bana ulaşırdı.”

Halit Tunç

Jandarma Meslek Yüksek Okulu 2015 yılı sınavında kuvvetli şüpheli. Kontenjan sınırından dolayı Jandarma’ya giremedi. Daha sonra yine örgüt aracılığıyla Hava Harp Okulu’na yerleştirildi. İtirafçı bir mahrem abi Tunç ve diğer örgüt üyelerini şöyle atlatıyor: “Halit Tunç isimli şahıs Balçova Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi idi. Hatırladığım öğrenciler bunlardır. Bu çocuklar 2013 yılı içerisinde lise 10. sınıf öğrencisiydiler ve yukarıda beyan ettiğim gibi bu çocuklara çok sıkı bir şekilde eğitim verilmiyordu, sadece evlere ve cemaate alışmaları sağlanıyordu. Bu çocuklar lise 11. Sınıfa geçtiklerinde yukarıda bahsettiğim İzzet Süner isimli şahsın bölgesi olan Altıntaş bölgesinde Köstence Köprüsü civarında KÖŞK isimli eve yerleştirildiler ve örgüt talimatıyla askeri okul sınavlarına hazırlandılar.”

Adnan Yıldız

2013 yılı Deniz Harp Okulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Kara Harp Okulu sınavlarında kuvvetli şüpheli durumunda. İtirafçı arkadaşlarının verdikleri ifadelere göre hafta sonlarını onlarla beraber örgüt evlerinde geçirdi ve örgütün sohbet toplantılarını kaçırmayan sıkı bir örgüt üyesi.

İbrahim Turna
ibrahim_313@outlook.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal