Mustafa Sandal ile Defne Samyeli’nin Davasında Yeni Gelişme

‘Beni Ağlatma’ adlı kitabında Defne Samyeli ile ilişki yaşadığını iddia eden ve bu nedenle ünlü isimle mahkemelik olan Mustafa Sandal, hakim karşısına çıktı.

19.03.2021-09:55 - (Son Güncelleme: 19.03.2021-09:55)Mustafa Sandal ile Defne Samyeli’nin Davasında Yeni Gelişme

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Mustafa Sandal hazır bulunurken Defne Samyeli’ni avukatı temsil etti. 

Kimlik sorgusunda sanatçı olduğunu ve aylık ortalama 25 bin lira geliri olduğunu dile getiren Mustafa Sandal, savunmasında şu ifadelere yer verdi: ‘Başta annem olmak üzere hayatıma dokunan tüm kadınlara saygıda kusur etmemeyi ilke olarak barındırıyorum. Bu nedenle burada olmaktan büyük üzüntü duyduğumu ifade etmek istiyorum. Kitabımda bazı anılarımı paylaştığım ve dönemi yansıttığım hatıralara yer vermeye çalıştım. Defne Samyeli ile tanışıklığımız, arkadaşlığımız söz konusuydu. Ancak aramızda bir ilişki yaşanmadı. Defne Hanım'a kitabımda bir değil, birkaç iltifatta bulundum’

‘İlişkiye dönme potansiyeli olan bir arkadaşlığımız vardı ama yeni parlayan pop yıldızının 'Sevgili olamaz' düşüncesiyle kendisine görüşemeyeceğimizi aktarmıştım. Kendisi de sağlam duruşuyla 'O zaman görüşmemize gerek yok' dedi. Benim bu düşüncemden dolayı aramızda bir şey yaşanacaksa da yaşanmamış oldu. Ben bunu anlatmaya çalıştım. Kitabımda kendisine iltifat ettim. Rahatsızlık duyduğunu öğrenince de kitabımdaki o bölümü çıkarttırdım. Hakaret olarak algılamasına şaşırdım. Kendisine hakaret etmedim. Hakaret kastım yoktur. Suçsuzum, beraatimi isterim’

‘SANIĞIN CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ’

Defne Samyeli'nin avukatı Ömer Eldem ise şunları söyledi: ‘Şikayetimiz devam ediyor. Katılma talebimiz vardır. Sanığın savunmasını kabul etmiyoruz. Zira kitabın ilgili bölümünde müştekiye 'İlişkimizi gizli olarak ilerletebileceğimizi söyleyince Defne de bana hak verdi ve beni terk etti' şeklinde ifadeler geçmektedir. Böyle bir ifadenin kullanılabilmesi için öncelikle bir ilişkinin yaşanması gerekir. Ayrıca sanığın yaşanmamış bir ilişkiyi yaşanmış şekilde göstermesi müvekkilimin şeref ve saygınlığına zarar vermiştir. Bu nedenle sanığın cezalandırılmasını talep ederiz’

BERAATİNİ TALEP ETTİ

Duruşma savcısı ise mütalaasında, Mustafa Sandal tarafından kaleme alınan Beni Ağlatma" isimli kitabın 163. Sayfasında Defne Samyeli’ne hakaret eyleminde bulunduğu iddiasıyla dava açıldığını hatırlattı.  Savcı, ‘Türkiye'nin en güzel üç akıllı kadınından biri olarak seçilmişti ve podyumlarda fırtına gibi esiyordu. Hem çok güzel, hem de çok akıllı bir kadın olarak ondan etkilenmemek mümkün değildi. Şimdi geriye dönüp, bakınca düşünme tarzıma gülmeme rağmen onu kız arkadaş olarak lanse edemeyeceğimi, ilişkimizi gizli olarak ilerletebileceğimizi söyleyince Defne de bana hak verdi ve beni terk etti...’ şeklindeki sözlerin hakaret suçunu oluşturur nitelikte olmadığı belirterek suçun yasal unsurlarının oluşmadığı kanaatiyle beraatine karar verilmesini talep etti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Avukat Ömer Eldem, mütalaaya katılmadıklarını belirterek süre talep ederken Mustafa Sandal’ın avukatı Aydın Kurban ‘Mütalaaya katılıyoruz. Suç isnadı tamamen zorlamadır.  Binlerce Yargıtay kararı vardır, yorum yoluyla suçlama yapılamaz. 'İlişki' kelimesi üzerinden yazının bütünlüğü dikkate alınmaksızın, zorlama suçlamada bulunuluyor. Kamuoyunca tanınan bir ünlüdür. İlişkileriyle gündeme gelmesi normaldir. Müvekkilimin beraatine karar verilmesini talep ediyorum’ ifadelerini kullandı. 

‘SAYGI DUYARIZ’

Duruşma sonrası basın mensuplarıyla bir araya gelen Mustafa Sandal, ‘Böyle bir mesele ile adli makamımızı meşgul ediyor olmaktan dolayı şu an gerçekten çok üzgünüm. Mahkeme ne karar verecekse ona da saygı duyarız. Haftaya da zaten karar verecek, savcı da beraat istedi’ şeklinde konuştu.

İLİŞKİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR