Murat Kurum’dan ittifak açıklaması: “Kandil Uzlaşısının Adayı İmamoğlu'dur!”

Murat Kurum, CHP ile DEM Partisi arasında yapılan ittifakla ilgili açıklamalarda bulundu. Kurum, "Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur." ifadesini kullanarak, CHP ile DEM ittifakının perde arkasına vurgu yaptı.

24.02.2024-11:27 - (Son Güncelleme: 24.02.2024-14:52) Murat Kurum’dan ittifak açıklaması: “Kandil Uzlaşısının Adayı İmamoğlu'dur!”

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul seçim kampanyası sırasında yaptığı bir açıklamada, "Bugün maalesef milletin gözleri önünde İstanbul kirli bir pazarlık masasına yatırılmıştır. Fatih'in emaneti İstanbul, Kandil uzlaşısıyla paylaşılmak istenmektedir. Her gün pazarlıklar yapılmakta, bir tarafta meclis üyelikleri dağıtılmakta, kapı arkasında, otel odalarında bir bir bu adaylıklar dağıtılmaktadır. Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur." şeklinde ifadelerde bulundu.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ile birlikte Fatih Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Murat Kurum, vatandaşlarla buluşarak onları dinledi ve çocuklara oyuncak hediye etti.


Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı bir mitingde yaptığı konuşmada, adaylığının açıklandığı günden beri İstanbul'u karış karış dolaştığını belirtti.

Açıkladığı projelerden olumlu dönüşler aldıklarını ve bu güvenin birilerini telaşlandırdığını belirten Kurum, "İstanbul'da hangi görüşten olursa olsun tüm kardeşlerimiz istisnasız tüm annelerimiz, gençlerimiz bizlere güveniyor, bizlere inanıyor, verdiğimiz sözlere inanıyor. Çünkü biliyorlar ki biz bir söz verdik mi o sözü tutarız. Biz bu güveni asla boşa çıkarmayız. Bundan önce ne söz verdiysek sözlerimizi yaptık, tarlada izimiz var. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Biz afetlere gittik, söz verdik, sözümüzü tuttuk. Biz milletimizin o en zor anında yanında olduk. Orada beraber üzüldük, beraber ağladık ama hamdolsun sözlerimizi bir bir tuttuk. İnşallah Bağcılar'da sözünü tutacak." diye konuştu.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı bir konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde verdiği sözleri hatırlatarak şu açıklamalarda bulundu:

"Şimdi sen utanmadan, sıkılmadan 'Ben böyle sözler vermedim.' diyorsun. Yahu sana kim inanır? Şimdi çıkmışlar ne diyorlar? 'İsrafı bitirdik, hizmeti getirdik.' öyle değil mi? Bağcılar Meydanı'ndan buradaki Bağcılarlı kardeşlerimle birlikte kendilerine soruyoruz, '100 bin konut' sözü verdiniz, yapmadınız. '15 bin sosyal konut' dediniz, yapmadınız. Bunca parayı nereye harcadınız? Söz verdiğiniz yeşil alanların hiçbirini yapmadınız, bunca imkanı nerede kullandınız? 'İstanbul'a yüzlerce park, bahçe yapacağız.' dediniz, onu da yapmadınız. İstanbul'un kaynaklarını nereye kullandınız? On binlerce kadınımıza 'İş bulacağım, İSMEK'i büyüteceğim, her kadın meslek sahibi olacak.' dediniz, yapmadınız. Şu güzel annelerimizin, kadınlarımızın parasını nereye kullandınız? Siz israfı bitirip, hizmet getirmediniz. Siz israfı getirip İstanbul'u bitirdiniz."

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı bir etkinlikte kendisine yöneltilen "650 bin konutu nasıl yapacak?" sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

"Bağcılar'dan cevap veriyorum, aslında yanıma gelsen şöyle biraz staj yapsan, gelsen biraz afetlerde yanımda olsan, başka yerlere gideceğine bunları öğretiriz sana ama senin öğrenmek gibi bir derdin yok ki. Şimdi ben anlatıyorum nasıl yapacağımızı, sizin reklam bütçesine ayırdığınız kaynakları biz kentsel dönüşüme harcayacağız. Sizin kariyer inşa etmek için harcadığınız kaynakları, biz Bağcılar'ın yuvalarını inşa etmek için harcayacağız. Sizin sosyal medya trollerine harcadığınız paraları, biz İstanbulluların hizmetine harcayacağız. Sizin CHP'yi ele geçirmek için savurduğunuz kaynakları, biz İstanbul'un projelerinde kullanacağız."

Murat Kurum: "İstanbul projelerimizle rakipler telaş içinde."

"Ne yapacaklarını bilmiyorlar. Sürekli yeni bir şeyler deniyorlar, farklı farklı gündemlerin peşinde koşuyorlar. Bu sefer de İstanbul'un hemen her ilçesinde bizim afişlerimizi, pankartlarımızı indiriyorlar. Bakın açık söylüyorum, Büyükşehir'in zabıtaları eliyle afişlerimizi söktürmeleri demokratik olgunluk sahibi olmadıklarını, gençlerimizin emeklerine saygılı olmadıklarını göstermiştir ama ben burada o afişleri asan bu davanın gençlerine, neferlerine söz veriyorum. İstanbul'u bu demokrasi düşmanı tutumlardan, bu algıcılardan ilelebet kurtarmak için 31 Mart akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacağız."

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul'u bir tehlike girdabına sokulmak istendiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Bugün maalesef milletin gözleri önünde İstanbul kirli bir pazarlık masasına yatırılmıştır. Fatih'in emaneti İstanbul, Kandil uzlaşısıyla paylaşılmak istenmektedir. Her gün pazarlıklar yapılmakta, bir tarafta meclis üyelikleri dağıtılmakta, kapı arkasında, otel odalarında bir bir bu adaylıklar dağıtılmaktadır. Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur. Siyasi hırsları uğruna İstanbul'u bu pazarlıkların konusu yapan bizzat kendisidir. İstanbul'u bu duruma düşürenler şunu asla unutmasın, tarihten bu yana İstanbul ne zaman pazarlık konusu yapılsa, ne zaman paylaşılmak istense bu millet buna asla izin vermemiştir, o kirli kapı arkası anlaşmaları milletimiz bozmuştur."

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bağcılar ilçesine yönelik yatırımların devam edeceğini belirtti. Kurum, "Her zaman Bağcılar'ın yanında olacak, göreve başladığımız anda Mahmutbey, Ateştuğla ve Çiftlik kavşakları projelerini hayata geçirecek, Kirazlı-Halkalı, Mahmutbey-Esenyurt metrolarını inşa edecek ve Güneşli ile Çiftlik meydanlarını metroyla buluşturacağız" dedi.


Ulusal spor turnuvaları ile e-Spor merkezleri gelişecek

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bağcılar Belediyesi e-Spor Merkezi'ni ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi. Burada gençlerle oyun oynayan Kurum, e-Spor Merkezi'nin önemine vurgu yaparak, gençlerin bu tür aktivitelerle yeteneklerini geliştirmelerini destekleyeceğini ifade etti.

Murat Kurum: “Gençlere destek devam edecek, yeni e-Spor merkezleri açılacak"

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bağcılar Belediyesi e-Spor Merkezi'ni ziyaret etti ve gençlerle bir araya geldi. Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, gençlerin yeteneklerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla e-Spor Merkezleri'nin sayısını artıracaklarını belirtti. Kurum, gençlerin sosyal etkileşimde bulunmalarını ve farklı yetenek alanlarını keşfetmelerini teşvik edeceklerini ifade ederek şunları söyledi:

"İstanbul'da e-Spor turnuvalarını, uluslararası turnuvalar haline getirebilmek için bu mücadeleyi yapacağız. İstiyoruz ki gençlerimiz burada, güvenli ortamlarda vakit geçirsinler. Gençlerimiz geleceğe daha güvenli bakacakları bu adımları buralarda atabilsinler. Çok farklı yetişsinler, gençlerimiz sadece yarının gençliği değil, bugünün de gençliği, bugünün de karar vericileri. O yüzden gençlerle inşallah bu tesislerimizin sayısını arttıracağız."


Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, bir gazetecinin kendisine yöneltilen "Kentsel dönüşüm destek paketinde artış olacak mı?" sorusuna şu sözlerle cevap verdi. 

"Tabii ki artacak, 'Yarısı Bizden Kampanyası'yla ilgili süreci 1 Nisan itibarıyla yürüteceğiz. Siz de şahit oldunuz, aşağıda bir annemiz 'Benim evimi de bir an önce dönüştürün.' diyor. Bizim nisan itibarıyla başlayacağımız en önemli işlerden biri kentsel dönüşüm, deprem dönüşümü ve bu kapsamda da süreç içerisinde biz inşaat faaliyetlerini yürüttükçe; gerek güncellemeler yapacağız gerek farklı iyileştirmeler yapacağız. Vatandaşımızla el ele vereceğiz, İstanbul'un dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Bu bizim olmazsa olmazımız. Deprem bu şehrin bir gerçeği dolayısıyla bu gerçekle mücadele etmek zorundayız."

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Tarımsal Strateji ve Politika Geliştirme Merkezi (TARPOL) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mehdi Eker ile birlikte merkezi ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kurum'a partililer de eşlik etti. Ziyarette tarımsal politikalar ve stratejilerle ilgili konuların ele alındığı belirtilirken, Kurum'un tarım ve çiftçilikle ilgili vizyonunu paylaştığı ifade edildi.Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal