Muharrem İnce'nin Partisine Geçmek İsteyen 52 kişi CHP'den İstifa Etti

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde CHP İlçe Başkanı ve 52 üye istifa ederek Muharrem İnce'nin kuracağı partiye geçeceklerini duyurdu.

25.02.2021-17:20 - (Son Güncelleme: 25.02.2021-17:20)Muharrem İnce'nin Partisine Geçmek İsteyen 52 kişi CHP'den İstifa Etti

Muharrem İnce'nin ve 3 milletvekilinin partiden ayrılmasından sonra il ve ilçe teşkilatlarındaki istifalar sürüyor.

Bolu, İzmir ve Sakarya'nın ardından şimdi de Sivas'taki ilçe örgütünde başkan ve 52 üye istifa etti.

CHP'nin Sivas, Erzincan, Tokat ve Yozgat teşkilatlarının katılımı ile yapılan Bölge Toplantısı, gün içinde Sivas'ta gerçekleşti. Açılış konuşmalarından sonra basın mensupları salondan gönderildi.

İSTİFA EDİP MUHARREM İNCENİN KURDUĞU PARTİYE KATILACAK

15 gün önce görevinden istifa eden CHP Eski Akıncılar İlçe Başkanı Hüseyin Çiçek, salon dışında bir basın açıklaması düzenleyerek, 52 üye ile birlikte partisinden istifa etti.

Çiçek, istifasını duyurmasının hemen arkasından Muharrem İnce'nin kuracağı partiye geçeceklerini duyurdu.

‘İFTİRALARLA BİZİ YIPRATTILAR’

CHP Eski Akıncılar İlçe Başkanı Hüseyin Çiçek yaptığı açıklamada, ‘Değerli arkadaşlar, CHP Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanların da kurulan bir partidir. Kurumsal bir partidir. Bunların değerini bilmeyenler şuan da Sivas’ta CHP il başkanlığını yürütmektedirler. Görev süreçlerim içerisinde mahalle dedikodularına, iftiralarla partinin öz evlatlarını iftiralarla bizi yıpratmışlardır. Bu durum da bizim zorumuza gitmiştir. CHP’nin bu süreçlerde yasa dışı görevden almalar, yasa dışı iftiralar atmalar. Aynı zamanda CHP’nin tabelasını milletin gözü önünde sökülmesine vermişlerdir. Biz de bunlara göz yummadık, o tabelayı ben kendim yerine yeniden astım. Bize resmi evrak göndermeden ‘Orayı görevden aldık ve kapattık’ dediler. Bizim elimize geçen bir evrak yok, bu olaylar yaşandıktan sonra bunlar resmi yazışmaları yazdılar ve tebligat elimize geçti. İlçe yönetim kurulumuzu görevden almışlar, beni almamışlardır. Ben de bunlara tepki olarak 52 kişi hem yöneticilikten hem de diğer seçim kurulundaki görevlerimizden ve ilçe başkanlığımdan istifamızı verdik.’ dedi.

 ‘TERÖRİSTLERDEN VE FETÖ'DEN BESLENİYORLAR’

CHP Eski Akıncılar İlçe Başkanı Hüseyin Çiçek, partinin teröristlerden ve FETÖ’den beslendiğini söyleyerek, 'Bunlar HDP’den, teröristlerden, FETÖ’cülerden beslenen, medet uman kişilerdir. Ben CHP’ye bir şey demiyorum ama bunu yönetenlere, yöneticilere çok kızıyorum. Çünkü bunlar partinin öz evlatlarından bir şey beklemiyorlar ve kendileri HDP’den, terör örgütlerinden ve yandaşlardan temas halinde olup, ittifak yaparak oylarını artırma çabası için uğraşıyorlar. Ama ne yazık ki Atatürkçü kesimler CHP’den tamamen kopmuştur, ayrılmıştır. Memleket Hareketi’ne katılacaklardır, biz de aynen katılacağız. Sivas’ta bütün örgüt çalışmalarına da katılacağız.' dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal