Muğla'da Genç Kıza Çarptı: Kusurlu Olmasına Rağmen Serbest Kaldı

NATO'da görevli olan ABD vatandaşı Bodrum'da 19 yaşındaki Ezgi Aydındağ'a çarptı. genç kız felçli kaldı. Şüpheli kazada kusurlu bulunmasına rağmen serbest bırakıldı.

22.09.2021-14:15 - (Son Güncelleme: 22.09.2021-14:24)Muğla'da Genç Kıza Çarptı: Kusurlu Olmasına Rağmen Serbest Kaldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçen 1 Temmuz tarihinde bir otomobilin yaya geçidinde çarptığı 19 yaşındaki Ezgi Aydındağ isimli genç kız felç kaldı. Ezgi’ye çarpan ve yüzde yüz kusurlu bulunan şüpheli NATO’da görevli ABD vatandaşı Reginald Thevenin ise serbest bırakıldı. Savcılık soruşturmasının devam ettiği dosyada Thevenin hakkında yurt dışı çıkış yasağı konuldu. 

Felçli kalan genç kızın tedavisi İstanbul’da özel bir hastanede sürüyor. Ezgi’nin annesi Fikriye Aydındağ, Thevenin’in yüzde yüz kusurlu bulunmasına rağmen serbest bırakılmasına isyan etti. 

KUSURLU BULUNDU FAKAT SERBEST KALDI

Kızının başına gelen olayı duyar duymaz Muğla'ya gelen anne Fikriye Aydındağ, ''Olay olduğu gün biz Muğla’da değildik. Duyar duymaz hemen döndük. Bu şahıs kırmızı ışıktan geçerken Ezgi’ye çarpmış. Bu şahıs, çarptığı gün çok üzgün olduğunu ve kızımın tedavisi için gerekli her şeyi karşılayacağını söyledi. Adam bize ‘Rahat olun servetimi harcayacağım ve kurtaracağım’ dedi. Hastane sürecinde öyle avukatla uğraşacak durumda değildik. İlk gördüğümüz avukatı hemen tuttuk. Avukatımız ve karşı taraf, ‘anlaşma yoluna gidelim’ dedi. Diğer türlü mahkeme sürecinin uzayacağını söylediler. Ezgi’nin tedavisi aksar diye konuşuldu. O süreçte tek önceliğim kızımın tedavisiydi ve ‘tamam’ dedik. '' şeklinde ifade etti.

KREDİ ÇEKTİK HASTANE MASRAFLARINI KARŞILADIK

Ameliyatın ardından doktorların, 19 yaşındaki genç kızın yürüyemeyeceğini söylemesiyle anne Aydındağ, ''Bunun üzerine İstanbul’da başka bir doktor bulduk ve tedavisinin burada devam etmesini istedik. Şüpheli buradaki tedavi masraflarını karşılayacağını söyledi. Ancak 42 gün hastanede kaldık ve 35 günü biz kendimiz ödemek zorunda kaldık. Kızıma çarpan kişiyi defalarca aradık ancak telefonlarımızı açmadı. Arabamızı sattık ve kredi çekip öyle hastane masraflarını karşıladık.'' dedi.

ŞÜPHELİNİN SÖZLERİNİ TUTMASINI İSTİYORUZ

Kusurlu olmasına karşın şüphelinin tutuklanmamasına ve verdiği sözleri tutmamasıyla ilgili yakınan anne ''19 yaşındaki kızım yatağa bağımlı kaldı.  Ben şahsın vadettiği sözleri yerine getirmesini istiyorum. Bir emekli maaşımla bu tedaviyi karşılamam mümkün değil. Şimdi başka bir özel hastanedeyiz ve 3 haftalık bir tedavi sürecimiz var. Buradaki, masraflarımızı bir yardım kuruluşu karşılayacak, peki ya sonra. Kızım bana ‘Anne böyle yaşamak ölümden beter’ diyor. 3 ay oldu. Biz hâlâ davanın açılmasını bekliyoruz.'' dedi. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal