Milli Eğitim Bakanı Tekin tek tek anlattı: Yeni mülakat sistemi detayları belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında yeni mülakat sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin yeni mülakat sisteminin detaylarını tek tek açıkladı.

14.06.2024-10:07 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-17:35) Milli Eğitim Bakanı Tekin tek tek anlattı: Yeni mülakat sistemi detayları belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel bir televizyon kanalındaki canlı yayında yeni mülakat sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Milli Eğitim Bakanı Tekin tek tek anlattı

Akşam’da yer alan habere göre; Bakan Tekin, "Mülakatı, kimsenin hakkını yemeyecek şekilde adil, şeffaf ve güvenilir bir şekilde yapacağız. İtiraz mekanizmalarını şeffaf bir biçimde düzenledik." dedi. 

Milli Eğitim Bakanı Tekin tek tek anlattı: Yeni mülakat sistemi detayları belli oldu

"Salonda bir öğretmen arkadaşımız 'itiraz ediyorum' dediği zaman, kendisine verdiğimiz soru-cevap kağıdının altına 'bana bu soru soruldu ve ben şu cevapları verdim' diyerek imza atacak" şeklinde açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, mülakat salonunda görüntü ve ses kaydı yapan kameraların bulunacağını vurguladı.

Bakan Yusuf Tekin, "Kimse çıkıp da 'Ben şunları söyledim ama adaletsizlik yaptılar' diyecek bir durum olmayacak. Son bir önlem daha aldık. 'Sınava girdim, çıktıktan sonra jürileri gördüm, tanıdık olduklarını fark ettim' denmemesi için jüri üyeleri bağımsız olarak notlarını girecek ve 'kaydet' dedikten sonra o kağıda erişim hakkı sona erecek. Milletin çocukları bizim için çok önemli." ifadeleriyle konuşmasını sürdürdü.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal