Meyra İsminin Anlamı Nedir?

Meyra ismi son yılların en popüler isimlerinden biridir. Haliyle, anne-baba adayları da meyra isminin anlamını merak ediyor ve araştırıyor. Meyra ismi ne demek? Meyra ismi ne anlama gelmektedir? Meyra ismi Kur'an'da geçiyor mu gibi araştırmalar yapılabiliyor. İşte Meyra ismi ve anlamı...

27.01.2021-18:30 - (Son Güncelleme: 27.01.2021-18:30)Meyra İsminin Anlamı Nedir?

Anne-baba olma heyecanı yaşayan bireyler büyük bir heyecanla da isim arayışında bulunuyor. Bu arayışlardan biri olan Meyra ismi de anlam bakımından merak ediliyor. Meyra ne demek? Meyra ismi manası nedir? Çocuğuma Meyra ismi verebilir miyim?

MEYRA İSMİ MANASI NEDİR?

Meyra ismi son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan isimlerden biridir. Meyra ismi; nur saçan, parlayan, parıldayan ışık anlamına gelse de başka anlamlar da barındırmakta.

Meyra; yükselmek, manevi anlamda yükseliş gibi anlamlara gelmektedir. Öte yandan erdem, doğruluk, fazilet gibi anlamlara da gelmektedir.

MEYRA İSMİ KUR'AN'DA GEÇİYOR MU?

Meyra isminin Kur'an'da geçip geçmediği de merak ediliyor. Meyra ismi Kur'an'da geçmeyen bir isimdir ancak Arapça kökenli olduğu bilinmektedir.

MEYRA İSMİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Meyra ismi harf analizi:

M: Zeki ve başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve bu konuda başarılı olurlar.

E: Ruhsal dünyası oldukça karışıktır. Üzüntü ile sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymazlar.

Y: Geçmişte yaşadığı olayları hiç unutmazlar. Kin tutan bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakterleri vardır.

R: Karar verirken zaman zaman oldukça güçlük çeker. Tereddüt etmek hayatının bir parçasıdır.A: Olayları algılama duygusu gelişmiş düzeydedir. Mantıklı düşünmeleri ise en üst seviyededir.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR