Metin Feyzioğlu'nun "HSK'nın Yapısı Değişirse Dolar 2 Lira Düşer" Açıklamasına Yanıt Geldi

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi olan AK Partili Mehmet Ali Şahin, TBB Başkanı Feyzioğlu'nun "HSK'nın yapısı değişirse dolar 2 lira düşer" çıkışına, "Ne alakası var" diyerek yanıt verdi.

03.09.2019-12:46 - (Son Güncelleme: 03.09.2019-12:42)Metin Feyzioğlu'nun "HSK'nın Yapısı Değişirse Dolar 2 Lira Düşer" Açıklamasına Yanıt Geldi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nun "HSK'nın yapısı değişirse dolar 2 lira düşer" çıkışına cevap verdi. Şahin bu açıklamaya katılmadığını söyleyerek, "Ne alakası var" dedi.

Şahin mesele hakkında şu açıklamayı yaptı:

"HİÇ BİR MANTIĞI YOK"

"Ne alakası var. Katılmıyorum bu açıklamaya. Hakimler ve Savcılar Kurulunda vazife yapan arkadaşlar, anayasada öngörülen biçimde seçilmiş hukukçulardır. Bu sebeple onların şu andaki mevcut durumunun Türkiye'de doların yükselmesine sebep olarak gösterilmesinin hiçbir mantığı yok"

NE OLMUŞTU?

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yalnızca Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun yapısının değiştirilmesi için bir anayasa değişikliği teklifi yaparak, "HSK'nın yapısı değişirse dolar 2 lira düşer. Yabancı yatırımcıya nasıl güzel bir mesaj veririz" açıklamasını yapmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR