Melike Şahin bu kez eğlendirmedi! Hedef oklarını üzerine çekti…

Melike Şahin’in şiddetli rüzgârı gerekçe göstererek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Öğretmenler gününe özel düzenlediği konsere çıkmaması üzerine tüm hedef oklarını üzerine topladı.

05.12.2023-16:00 - (Son Güncelleme: 05.12.2023-17:24) Melike Şahin bu kez eğlendirmedi! Hedef oklarını üzerine çekti…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) öğretmenlere özel olarak düzenlediği konserde sahne alması planlanan Melike Şahin, şiddetli rüzgârı gerekçe göstererek konsere çıkmadı. Binlerce öğretmenin saatlerce konser alanına bekleten Şahin'in bu davranışı üzerine İBB Kültür Dairesi Başkanlığı'ndan bir açıklama geldi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre: "Saatlerdir rüzgâr sorunu olmadığını ifade etmek konusunda gösterdiğimiz çabaya ve verdiğimiz güvenceye rağmen Melike Şahin'in ekibi sahneye çıkmaya ikna olmadığı için konseri ertelemek zorundayız. Talepleriniz doğrultusunda başka bir sanatçıyla sizlerle birlikte olacağız" şeklinde yapıldı.

Şahin’den konser açıklaması

Konuya dair açıklamada bulunan Melike Şahin ise, yaşananların kendisiyle ilgili olmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: "Cumartesi akşamı yaşanan rezaletle ilgi ben de bir şeyler söylemek istiyorum. Çünkü hem bir özür borcum var hem de çok büyük bir haksızlığa uğradım. Bunu benim ağzımdan da dinlemenizi isterim. Öncelikle o akşam alana gelen binlerce öğretmenimizden çok çok özür dilerim. Öyle ya da böyle, onun hatası bunun hatası, evet benimle hiç ilgisi yok ama sonuçta benim konserimdi ve siz bu rezaleti yaşamak zorunda kaldınız. Tüm samimiyetimle söylüyorum çok özür dilerim. Ama size yansıtıldığı gibi rüzgâr esti sahneye çıkmadı gibi bir şey yok. Sahnenin sağında ve solundaki led ekranlar, hoparlörler, enstrümanlar, rüzgâr vurduğu zaman bunların hepsinin sallandığı, can güvenliğinin olmadığı bir durum vardı. Sadece bizim açımızdan değil, dinleyiciler de bundan zarar görebilirdi. Herhangi birisinin üzerine yıkılabilirdi. Gün boyunca ekibim can güvenliği temalı bir iletişim tutturmaya çalışmışken karşı tarafın tepkisi, yaptığı açıklama gerçekten beni çok şaşırttı ve üzdü. Ben resmen hedef tahtasına konuldum. Hakkımda karalama kampanyası başlatıldı. Benim bu konuyla alakam bile yok. Hakikaten o açıklamayı o üslupla yazan kişiye gerçekten teessüf ederim. Bu konuda ben çok konuşurum ama bir yerde kendimi durdurmaya çalışıyorum. Yani sizin anladığınız gibi şımarıkça bir sebepten konsere çıkmadım gibi bir durum yok. Olamaz zaten böyle bir şey. Biz sabah bayram günü gibi yaşasın bugün konsere çıkacağız diye dört dönüyoruz. Biz de çok üzülüyoruz. Zaten günlerdir moralim yerlerde. Dinleyenlerimden çok özür diliyorum. İsmim böyle bir skandalla anıldığı için çok kötü hissediyorum. Bu kadar emekle, özveriyle işlemişim, örmüşüm, büyütmüşüm kariyerimi. Gerçekten çok utanç verici bir akşam yaşandı. Telafi yollarımızı buluruz atlatırız. Çok üzgün olduğumu belirtmek istedim. Geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkür ederim. Çok üzgünüm."

Melike Şahin Konser

Yapımcı Murat Yıldırım’dan Melike Şahin’e veto!

Sayısız eğitimciyi mağdur eden çirkin davranışını yaptığı açıklamayla kapatmaya çalışan Şahin'e sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyürken ünlü isme bir protesto da yapım şirketi sahibi Murat Yıldırım'dan geldi. Uzun süredir birbirinden ünlü 9 ismin yer alacağı "Atatürk'e saygı albümü" projesi üzerinde çalışan Yıldırım, Şahin'le yollarını ayırdı. Öğretmenlere saygısızlık yapan birinin Başöğretmen Atatürk hakkında bir projede yer alamayacağına vurgu yapan Yıldırım, şöyle konuştu: "Geleceğe miras kalacak bir çalışmaya imza atıyoruz. Ata'nın sevdiği şarkılar 'Vasiyet' albümünde 9 çok değerli sanatçı tarafından seslendiriliyor. Bir şarkı için de Melike Şahin'e teklifte bulunmuştuk. Ama onu projemizden çıkardık. Öğretmenlere saygısızlık, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'e de yapılmış demektir"
Züleyha Koyunoğlu
zuleyhakoyunoglu@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal