Medipol Başakşehir, TFF'nin hakemler konusunda aldığı kararı büyük bir şaşkınlıkla takip ettiklerini açıkladı!

Medipol Başakşehir Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun hakemler ile ilgili olarak almış olduğu karar ile ilgili olarak resmi internet sitesi üzerinden bir açıklamada bulundu. Turuncu lacivertiler alınan kararın oldukça anlamsız olduğunu iddia ediyor.

09.03.2022-14:58 - (Son Güncelleme: 09.03.2022-14:58) Medipol Başakşehir, TFF'nin hakemler konusunda aldığı kararı büyük bir şaşkınlıkla takip ettiklerini açıkladı!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir, geçtiğimiz gün Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nun almış olduğu karar doğrultusunda üst klansman hakemlerden bazılarına sezon sonuna kadar görev verilmeyeceğinin açıklanmasına tepki gösterdi.

Başakşehir'den flaş açıklama!

Alınan bu karar ile ilgili olarak Medipol Başakşehir Kulübü resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu yazılı açıklamada ;

'Büyük bir şaşkınlıkla takip ettik'

Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı Merkez Hakem Kurulu’nun dün hakemlerle ilgili almış olduğu kararı şaşkınlıkla takip ettik. Süper Lig’de sezonun bitimine kısa bir süre kala böylesine geniş çaplı bir operasyonun yapılmasını anlamsız buluyoruz. Türk futbolunun dünyada medarıiftiharı olan, ülkemizi en üst düzey organizasyonlarda temsil etmiş hakemlerimizi itibarsızlaştırarak onlara gösterilen bu 'kırmızı kart', vefa, itibar, emek gibi yüce kavramları yerle bir etmiştir.

Başakşehir hakem açıklaması

İstanbul ekibi sorularına yanıt bekliyor...

Futbola teknoloji entegre ederek hakemliğin standardının yükselmesi için çalışan, gözlemcilik notlarının sübjektiflikten objektifliğe geçişini savunan ve alternatifler sunan, bu objektif kriterlere göre performansı düşük hakemlerin cezalandırılmasını destekleyen bir kulüp olarak aşağıdaki soruların yanıtlanmasını istiyoruz:

- Hangi objektif performans kriterlerine göre bazı hakemler liste dışı kalmış, bazıları görevlerine devam etmektedir?
- Bu karar alınırken performans hariç başka kriterler göz önüne alınmış mıdır?
- Neden bu liste sezon başı ya da devre arası yerine ligin bitimine 10 hafta kala değiştirilmiştir?
- Pazartesi maç yöneten hakemler Salı günü nasıl liste dışı kalmıştır? Her şey bir günde mi planlanmıştır?

'Daha önce açıklamalarda bulunmuştuk'

Hakemlerimizin zaman zaman kötü maçlar yönettiği, tartışmalı kararlara imza attığı ve Türk futbol kamuoyunun beklentilerinin altında kaldığı aşikardır. Birçok kulüp gibi İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak biz de haksızlığa uğradığımızda hakkımızı savunarak daha dikkatli ve adil olunması konusunda açıklamalarda bulunduk.

'En kısa zamanda açıklama bekliyoruz!'

Ancak bir gün önce Süper Lig’de maç yöneten hakemlerin bir gün sonra alınan kararla saf dışı bırakılması, en hafif tabirle 'etik değildir'. Türk futbolunun paydaşları olarak ortak amacımız büyümek ve gelişmek ise planlı hareket etmeli, anlık kararlardan ziyade uzun vadeli stratejiler üretmeli, tutarlı olmalıyız. Futbol endüstrisinin parlak günlere kavuşması akıl, strateji ve de vizyonerlikle mümkündür. Merkez Hakem Kurulu’nun almış olduğu kararla ilgili en kısa zamanda bir açıklama yapmasını ve yukarıda sormuş olduğumuz soruların yanıtlanmasını bekliyoruz.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal