MEB Yüz Yüze Eğitime İlişkin Açıklama Yaptı

MEB, tam kapanma döneminin bitişinden itibaren eğitimde uygulanacak kararları açıkladı.

16.05.2021-13:53 - (Son Güncelleme: 16.05.2021-14:34)MEB Yüz Yüze Eğitime İlişkin Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),kademeli normalleşme kapsamında eğitimde uygulanacak kararlara ilişkin bilgiler paylaştı.

YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK

MEB’in açıklamasına göre, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12'nci sınıfların destekleme ve yetiştirme ile takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek.

Diğer kademelerdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında, 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edilecek.

KOŞULLARA UYULMASI ŞART KOŞULDU

Resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yürütülecek yüz yüze eğitime, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullara uyulması şartıyla başlanabilecek.

Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarının salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, valilikler tarafından sağlanacak.

DEĞERLENDİRMELER SONRASI AÇIKLAMA YAPILACAK

1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacak.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR