Marmaris'teki orman yangınını çıkartan kişiden akılalmaz ifade! Tek tek anlattı

Marmaris'te ormanı yakan şahıs gözaltına alındı. Sorgudaki ilk ifadesi ise hayrete düşürdü. İşte haberin detayları...

24.06.2022-09:21 - (Son Güncelleme: 24.06.2022-09:46)

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yer alan ormanlık alanda 21 Haziran tarihinde başlayan yangının söndürme çalışmaları havadan ve karadan müdahalelerle hız kesmeden sürmeye devam ediyor. Bir taraftan da yangının çıkış sebebini araştıran ekipler, şüpheli bir kişiyi gözaltına aldı.

 

Ailesiyle arasındaki ticari husumetten dolayı yangını çıkartmış 

İçişleri Bakanı, gözaltına alınan şüpheli 34 yaşındaki S.A.'nın suçunu itiraf ettiğini dile getirdi. İçişleri Bakanı, konuya ilişkin açıklamasında ise, şu ifadeler yer aldı: "1988 doğumlu S.A. isimli şüpheli suçunu itiraf etti. Olay yerinde 2 adet benzin bidonu ele geçirildi. Şüpheli, ailesiyle arasındaki ticari bir husumetten dolayı olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Hatta kendisini öldürmek istediğini de belirtti. Şu anda şüpheli gözaltında" diye söyledi. 

Yangını 3 farklı noktaya izmarit atarak başlatmış 

Öte yandan gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden şahsın sorgudaki akılalmaz ifadesi ortaya çıktı. Söz konusu yangını 3 farklı noktada sigara izmariti atarak başlattığını itiraf eden şahıs, ifadesinde ailevi sıkıntılar yaşadığını dile getirdi. 


''Alevlere girerek intihar etmek istedim''

Babasının yangın çıkardığı bölgede yer alan arazisini sattığını ve bundan dolayı da babası tarafından dışlandığını dile getiren şüpheli şahıs, alevlerin içerisinde girerek intihar etmek istediğini de aktardı. Ayrıca orman yangınının başladığı Küfre mevkisinde yakalanan şüphelinin olay esnasında alkollü olduğu bilgisi öğrenildi.

Hüsna Gizem Güven
husnagguven@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal