Mahmut Uslu'dan Çok Konuşulacak Ali Koç ve Vitor Pereira Açıklaması!

Eski Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu, mevcut Fenerbahçe yönetimi ve Teknik Direktör Vitor Pereira ile ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

27.10.2021-12:42 - (Son Güncelleme: 27.10.2021-12:42)Mahmut Uslu'dan Çok Konuşulacak Ali Koç ve Vitor Pereira Açıklaması!

Fenerbahçe'de eski Başkan Aziz Yıldırım'ın yönetim ekibinde uzunca bir süre görev alan Mahmut Uslu, uzun süredir devam eden sessizliğini bozarak çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

MAHMUT USLU'DAN ÇOK KONUŞULACAK AÇIKLAMALAR

Başkan Ali Koç ve ekibinin yönetim performansı ve Teknik Direktör Vitor Pereira ile ilgili açıklamalarıyla büyük ses getiren Mahmut Uslu, özellikle sosyal medyada büyük bir gündem yarattı.

Eski Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu, yapmış olduğu açıklamalarda ;

BIRAKTIĞIMIZ FENERBAHÇE İLE ÇOK BÜYÜK FARK VAR

Şu ana kadar hiç konuşmak istememiştik çünkü bıraktığımız Fenerbahçe ile şimdiki Fenerbahçe arasında çok büyük farklar var. Fenerbahçe özellikle sportif anlamda kadın basketbol ve kadın voleybol dışındaki birçok branşta iyi neticeler almadı, bu duruma üzülüyorum. Ayrıca kulüpte manevi olarak çok büyük değişiklikler olduğunu hissediyorum.

PEREİRA KALİTELİ OYUNCULARLA PROBLEM YAŞIYOR

Vitor Pereira’nın yeniden gelişini hiç olumlu karşılamadım. Pereira’nın kendisi biliyor, biz tanımıyorduk onu İtalyan menajer Terraneo getirmişti. Pereira geldiği ilk gün geri dönecekti ama devam etti. Kalite oyuncularla problemi olan birisi ve ben hoş karşılamadım. Kimse kimseyi aldatmasın, Fenerbahçe’de belirli seviyede çok oyuncu var ama Mesul Özil gibi çok kaliteli oyuncu yok.

ALİ KOÇ'UN YÖNETİMİNDEKİ İSİMLER

Fenerbahçe taraftarı kulübe sahip çıkarsa ve bizim yönetimimize yapılanlar yapılmazsa şampiyon olma şansımız yine yüksek. Şunu görmek lazım, Ali Koç geldi ve 2. başkan olarak aldığı insanlar, içerden ihanet edermiş gibi “621 milyon Euro borç var yalan söylüyorlar” dedi. Bizim söylediklerimiz dışında bir borcumuz yoktu. bununla ilgili yazılı açıklama yaptık. Fenerbahçeliler Burhan Karaçam’a mı inanacak yoksa Mahmut Uslu’ya mı?

ALİ KOÇ'UN KULÜBE KOYDUĞU HİÇBİR ÇİVİ YOK!

Yapılan transferlerin hiçbiri fırsat transferi değil. Alanyaspor’dan Trabzonspor’a giden Bakasetas’ı neden almadınız? Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu çok iyi Fenerbahçelidir ve Fenerbahçe Derneği’nin eski başkanıdır. Bizim de yanlış transferlerimiz oldu. Dünyanın en iyi forvetlerinden Van Persie’yi aldık, 10-15 gol attı ve hafif sakat çıktı. Hatalarımız oldu ama birçok doğrumuz da oldu. Aziz Yıldırım için “futboldan anlamaz” diyorlardı ama anlıyor. Fenerbahçe hala Aziz Yıldırım’ın bıraktıkları ile devam ediyor. Ali Koç’un kulübe koyduğu hiçbir çivi yok.

MESUT ÖZİL VE PEREİRA ARASINDA YAŞANANLAR

Pereira ile Mesut Özil konusunda bilgim yok ama bizim dönemimizde Aziz Yıldırım başkanlığında bu sorunları çözdük. Mesut Özil çok önemli bir oyuncu ve kalitesini belli etti. Geçen seneye göre fark var, sistem değişikliğini mi istemiyor diye bakmak lazım. Çünkü Pereira’nın sisteminde kenarlarda oynayanların adeta “Superman” olması lazım. Biz yine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyiz, çok ikinci olduk ve nasıl olduğumuzu iyi biliyoruz.

CANER ERKİN VE GÖKHAN GÖNÜL BİZ GÖREVDE OLSAK...

Aziz Yıldırım ve yönetimi görevde olsaydı sağ bek (Gökhan Gönül) Fenerbahçe’ye gelemezdi. Öbürü ise (Caner Erkin) özellikle Beşiktaş maçında Fenerbahçe’ye yanlışlar yaptı. O yüzden biz olsaydık kulübe dönemezdi.

VİTOR PEREİRA'NIN UEFA AVRUPA LİGİ HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ

Vitor Pereira, 'Kulüpte herhangi biri Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ni kazanacak seviyede olduğunu düşünmemeli. Biz bu turnuvayı kazanacak seviyede değiliz' dedi. Biz olsaydık Pereira’yı bu sözlerden sonra atardık. Demek ki Fenerbahçe’yi o gözle görüyorlar, Fenerbahçe büyük kulüptür. Pereira ilk geldiğinde Terraneo ile birlikte üçkağıt yapmaya çalıştı. Ayrıca yönetim olarak Emre Belözoğlu’nun kalmasını istemiştik. Vitor Pereira önce onay verdi sonra kıvırdı. Emre Belözoğlu kalsaydı şampiyonduk. Emre’nin gidişinde hem Terraneo hem de Pereira’nın günahı var.

AZİZ YILDIRIM BAŞKAN ADAYLIĞINI DÜŞÜNMÜYOR

Aziz Yıldırım’ın adaylığı düşünmediğini çok iyi biliyorum ama onun adına yorum yapamam. Ali Koç’un kendisine kumpas yaptığımızı söylediği iddialara gülüyoruz. Ali Koç hayali düşman oluşturmasın. İşlerini konsantre olup Fenerbahçe’yi şampiyon yapsın. Gerçekten bir düşman varsa söylesinler biz yok ederiz. Biz Fenerbahçeliyiz ve başka bir şey tanımayız.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal