Lodos'ta Motokuryelere Yardım Eden İETT Şoförleriine Süpriz Jest!

Lodosta motokuryelerin boğazdan güvenli şekilde geçmesi için adeta onlara siper olan iki metrobüs sürücüsüne, motosikletcilerden jest geldi. Motosiklet sürücüleri kendilerine yardımcı olan şoförlerle buluşarak çiçekle onlara teşekkür etti.

06.12.2021-17:05 - (Son Güncelleme: 06.12.2021-18:09)Lodos'ta Motokuryelere Yardım Eden İETT Şoförleriine Süpriz Jest!

Geçtiğimiz hafta başlayan ve etkisini uzun süre sürdüren şiddetli lodos İstanbul başta olma üzere yurdun birçok bölümünde hayatı felç etmişti. Şiddetli rüzgarda yürümek zor hale gelirken motosiklet sürücülerinin de işi bir hayli zorlaşmıştı. Şiddetli rüzgar esnasında boğaz köprüsünden geçmekte olan motokuryeler dengelerini zor sağlamış, yanlarına yanaşan iki metrobüs şoförü motokuryelere adeta siper olmuştu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, izleyen vatandaşların yüreğini yumuşatmıştı. Olay sonrası yaklaşık 20 motosiklet sürücüsü, metrobüs şoförlerine teşekkür etmek için, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde toplandı. Konvoy oluşturan motosikletliler, köprüden geçen metrobüslerin sürücülerine çiçek verdi. Motosikletliler daha sonra Zincirlikuyu Metrobüs Durağı gidip burada da sürücülere çiçek verdi, teşekkür etti.

İETT ŞOFÖRLERİNE TEŞEKKÜR AMAÇLI ÇİCEK GETİRDİK

Motosiklet sürücü Cansın Savuk, “Biz geçtiğimiz günlerde olumsuz hava şartlarında yaşamış olduğumuz durumdan dolayı bize yardımcı olan İETT şoförlerine teşekkür amaçlı çiçek getirdik. Dostlar zor günde belli olur. Biz motosiklet sürücüleri iki teker üzerinde yolculuk yapıyoruz. Ve hayatta motosikletlilerin fark edilmesi için çaba gösteriyoruz. Bizim bu çabalarımıza karşılık veren İETT şoförlerine minnettarız” dedi. Yiğitcan Ulusoy ise, “Bize çalışırken yardımcı olan herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu. Motosiklet sürücüsü Fatih Ünver de “Bize kötü günlerde yardımcı olan İETT şoförlerine çok teşekkür ederim. Gerçekten bizim için çok anlamı bir şey yaptılar. Olumsuz havada bizi koruyup, kolladılar” ifadelerini kullandı.

HAYATIMDA İLK DEFA ÇİÇEK ALIYORUM, ÇOK MUTLUYUM

İETT şoförü Mevlüt Aykurt, “Çok duygusal bir durum. Camia adına çok teşekkür ediyoruz. Sonuçta biz insana odaklı çalıştığımız için sürekli bu şekilde çalışıyoruz. Hayatımda ilk defa çiçek alıyorum. Çok mutluyum” dedi. Böyle bir sürprizi hiç beklemediğini söyleyen metrobüs sürücüsü Gökhan Doğan ise, “Çok teşekkür ederim motosikletli arkadaşlara. Hiç beklemiyordum böyle bir şey” dedi. Metrobüs sürücüsü Fatih Samur de “Dostluğumuz umarım karşılıklı devam eder. Hepimizin birbirine böyle anlayış davranmasını temenni ediyoruz” diye konuştu

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal