Kutsal Damacana Filmi Konusu Nedir?

2007 yılında vizyona giren absürt komedi türündeki Kutsal Damacana filminin kadrosunda kimler yer alıyor? Kutsal Damacana filminin konusu nedir?

10.03.2021-10:36 - (Son Güncelleme: 10.03.2021-10:36)Kutsal Damacana Filmi Konusu Nedir?

Farklı konusu ve başarılı oyuncu kadrosu ile dikkat çeken yapımlardan biri olan Kutsal Damacana filminin konusu nedir? Kutsal Damacana filminin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? 

 KUTSAL DAMACANA FİLMİ KONUSU 

Hayatını gemilerde tayfalık yapıp geçiren Fikret, artık İstanbul'da kalıp yerleşik bir yaşam yaşamayı seçer. Hayatı kendisinden öğrenen ve bir dediğini iki etmeyen saf arkadaşı Asım ile birlikte bir gün karşılarına çıkacak olan o büyük fırsatı umut ederek yaşayıp giderler. Yaşadığı semtteki kilisesinin papazı Artin'in Vatikan'a gitmesini fırsat bilen ve kilisenin nimetlerini kendi tezgâhına uydurup geçinmeye devam eden Fikret ve can yoldaşı Asım'ın karşısına bir gün gerçekten hiç beklenmedik bir iş gelir. 

Ne Fikret'i kilisenin papazı sanıp başlarına gelen sihirli bir olayın çözümü için bu sahte papazdan çare uman aile kendi başlarına geleceklerden, ne de sahte papaz Fikret karşısına çıkacak olan büyük sürprizden haberdardır. Daha sonra bu filmin devamı niteliğinde olan Kutsal Damacana 2 yapımı da 2011 yılında çekildi.

KUTSAL DAMACANA OYUNCULARI

Şafak Sezer-Fikret 

Ersin Korkut-Asım

Eyşan Özhim-Deniz

Büşra Pekin-Selen

Berivan Karaman-Aydagül

Yıldırım Memişoğlu-Papaz Artin

Settar Tanrıöğen-Üfürükçü Hoca

Erdal Tosun-Erdal

Şahin Irmak-Doktor

Hüseyin Elmalıpınar-Kabadayı

Enis Temizel-Lucifer

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal