Kur'an Kurslarında Yüz Yüze Eğitim Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur'an kurslarında yüz yüze eğitimi başlattı.

05.07.2021-15:30 - (Son Güncelleme: 05.07.2021-15:30) Kur'an Kurslarında Yüz Yüze Eğitim Başladı

Geçen yıl salgın nedeniyle Diyanet TV üzerinden ve uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim eğitimleri bugün itibarı ile normale döndü. Talebeler Kuran-ı Kerim eğitimini camilerde, Kuran kurslarında yüz yüze olarak aldı. 

YÜZ YÜZE ve ÇEVRİM İÇİ OLARAK BAŞLATILAN EĞİTİMLER, 20 AĞUSTOS'TA SONA ERECEK

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur'an kurslarında yüz yüze eğitimi başlattı Koronavirüsle mücadele kapsamında, kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek. Yüz yüze ve çevrim içi yapılacak Kur'an kursları eğitimleri, 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

YAZ KUR'AN KURSLARINDA EĞİTİM BAŞLADI

Normalleşme süreci kapsamında Kur'an kursları yaz dönemi eğitimleri bugün itibarıyla salgın tedbirlerine uyularak başlatıldı. Tekirdağ Müftüsü İsmail İpek, Osmanlı Can Camisi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, camilerin yeniden çocuklarla şenlendiğini söyledi.

‘EN HAYIRLI MEKANLAR CAMİLERDİR’

İpek, kursların yeniden yüz yüze eğitime başlamasının sevindirici olduğunu ifade ederek şöyle konuştu; "En hayırlı mekanlar camilerdir. Çocuklarımızın bu en hayırlı yerde yaz tatilinde en temel bilgileri, Müslümanlara lazım olan bilgileri öğrenmeleri için bu kurslar çok önemli. Bu fırsatı çocuklarımız en güzel şekilde değerlendirmelidir.

‘ÇOCUKLAR NAMAZ KILMAYI, KUR'AN OKUMAYI ÖĞRENECEK’

Müftü İsmail İpek, çocukların namaz kılmayı ve Kur’an okumayı öğreneceklerinin altını çizdi. İpek; ‘Camilerde öğrenilen temel bilgiler hiç unutulmuyor. Burada çocuklar namaz kılmayı, abdest almayı, Kur'an okumayı öğrenecek. Vatan sevgisini, bayrak sevgisini, dürüstlüğü, temizliği, insanları, hayvanları sevmeyi, iyi bir mümin olmayı öğrenecek.’ İfadelerini kullandı.

YÜZ YÜZE VE ÇEVRİMİÇİ EĞİTİM ALAN TALEBELERİN YAŞ ARALIĞI ŞÖYLE;

Konuşmaların ardından camiye gelen çocuklara çikolata ve balon hediye edildi. Ardından eğitimlere başlandı. 4-9 yaş grubu öğrencilere yüz yüze eğitim verilirken, 10-15 yaş grubundakilere yüz yüze ve çevrim içi, 16-22 yaş grubundakilere ise sadece çevrim içi eğitim verilecek.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal