17 Eylül 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 29°
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:19
Yatsı 20:39
BIST101.521
Dolar5,705
Euro6,3052
Altın275,3918

Eyüp'e Film Platosu Kurulacak

İBB Meclisi'nde oy çokluğu ile alınan karar çerçevesinde 3. Havalimanı ile Şile arasında kalan 3 köye film platosu kurulacak.

Eyüp'e Film Platosu Kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi'nde oy çokluğu ile kabul edilen plan değişikliği ile 3. Havalimanı ile Şile arasında olan 3 köy Türkiye'nin Hollywood'u olmaya aday olacak. Yeni plana göre Karadeniz kıyısında bulunan Ağaçlı, Çiftalan ve Odayeri köyleri film platosu olacak.

TEKLİF EYÜP BELEDİYESİNDEN GELDİ

Eyüp Belediyesi tarafından gerçekleştirilen teklif, İBB Meclisinde konuşuldu. Plan değişikliği teklifinin açıklama raporunda şöyle denildi:

"İstanbul'un tanıtımında potansiyel olduğu tespit edilen film sektörünün, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de Eyüp'te yaşatılmasını hedefleyen planlama yaklaşımı ile film sektörünün isteklerine yanıt verebilecek biçimde imar planlarına ait plan notlarında değişikliğe gidilmiştir."

TEKLİF OY ÇOKLUĞUYLA İBB MECLİSİ'NDEN GEÇTİ

Habertürk'ün aktardığına göre, eklenmesi talep edilen plan notunda ise şöyle yazıyor:

"Alakalı kurumlardan görüş alınmak şartı ile, başkanlık tarafından verilecek izinle film platosu kurulabilir. Kapalı stüdyo yapılması durumunda, planda açıklanan fonksiyona ait yapılaşma şartları aşılamaz."

Teklif ise Meclis tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kültür - Sanat Haberleri