Kreşler ve Anaokulları Açılacak mı?

'Kademeli normalleşme' kararları yayınlanan yeni genelge ile belli oldu. Peki, kreşler ve anaokulları açılacak mı? Kreşler ve anaokulları ne zaman açılacak?

16.05.2021-16:48 - (Son Güncelleme: 16.05.2021-16:48)Kreşler ve Anaokulları Açılacak mı?

Tam kapanma uygulaması 17 Mayıs itibari ile sona ermiş olacak. Vatandaşlar merakla normalleşme dönemi kararlarını beklerken, veliler ve öğrenciler, 'kreşler ile anaokulları açık mı?', 'kreş ve anaokulları ne zaman?' açılacak sorularının cevabını büyük bir merak ile araştırıyor.

KREŞLER VE ANAOKULLARI AÇILACAK MI?

İçişleri Bakanlığı kademeli normalleşme dönemi için vatandaşlar tarafından çok fazla merak edilen yeni genelgeyi yayınladı. Genelge içerisinde kreşler ve anaokullarının durumu ile ilgili beklenen karar da açıklandı. Bu açıklamaya göre kademeli normalleşme dönemi içerisinde halihazırda faaliyetlerine devam etmekte olan kreşler ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığıyla yapılan değerlendirmeler çerçevesinde anaokulları da faaliyetlerine devam edecek olup diğer tüm okul ve sınıf seviyeleri için Milli Eğitim Bakanlığı'nca kamuoyuna duyurulduğu biçimde uygulama devam edecek.

KREŞ VE ANAOKULLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Okulların ne zaman açılacağı öğrenci ve veliler tarafından araştırılmaya devam edilirken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tam kapanma sonrası okulların durumu ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre kademeli normalleşme doğrultusunda 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile birlikte 8 ve 12'nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitim sistemine geçilecek. 

Diğer kademelerde bulunan resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında ise 1 Haziran Salı günü tarihine kadar uzaktan eğitime devam edilecek. 1 Haziran Salı gününden sonra ise yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği ile ilgili karar, söz konusu tarih öncesinde yapılacak olan durum değerlendirme ve tespitinin sonrasında kamuoyu ile paylaşılacak.

Açıklama içerisinde bulunan diğer detaylar ise şu şekilde;

"Resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullara uyulması şartıyla yüz yüze eğitime başlanabilecektir. Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, Valiliklerimiz tarafından sağlanacaktır."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar