Kocaeli’nde söz tutuldu: Sağlıkkent konutları hak sahiplerine teslim edildi

Kocaeli’nde, koronavirüs salgını döneminde Büyükşehir tarafından yapımı gerçekleşen Sağlıkkent Konutları, hak sahiplerine teslim edildi.

12.02.2024-11:27 - (Son Güncelleme: 12.02.2024-17:29)

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından salgın döneminde fedakarca çalışan Sağlık personeli için Sağlıkkent Konutları, hak sahiplerine teslim edildi. Kartepe ilçesinde önemli bir noktada bulunan Sağlıkkent Konutları’nın anahtar teslim töreninde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, BBP Kocaeli il Koordinatörü Metehan Küpçü, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ile çok sayıda sağlık çalışanı yer aldı.

Çok daha fazlası yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Önümüzdeki dönemde çok daha fazlası yapılacak. Bu sadece bir tanesi. Benzer sitelerle Kocaeli’nin çehresinin değiştiğini görmeye başlayacaksınız. Bu proje vesilesiyle sağlık çalışanlarımıza küçücük bir teşekkür etme fırsatı da bulmuş oluruz umarım. Pandemi döneminde, ‘Her şeyi bekletiriz, durdururuz bu kentin kaynaklarını halkımız için kullanırız’ dedik. Canlarımız çok daha kıymetli” sözlerine yer verdi.

Sağlıkkent Konutları

Desteğe ihtiyacımız var

Büyükakın, “Dirençli şehir sadece depreme dirençli olmak demek değildir. Dirençli şehir sosyal hayatın da dirençli olmasıdır. Bu sitenin içerinde mahallelerimizde var olan bir kültür oluşacak. Çocuklarımız oynarken balkondan birileri bakacak. Sosyolojik risklere karşı da dirençli şehir diyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu inşa etmeye çalışacağız. Kentin 7 farklı noktasında kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Bir yandan da var olan yapı stoğunu ölçüyoruz. Hızlı yapmamız lazım. Depremin değil binaların öldürdüğünü biliyoruz. O halde binaları yenilemeliyiz. Dolayısıyla toplumsal desteğe ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Kartepe’de yeni ilçe inşa ettik

Büyükakın’dan sonra konuşan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Kısa sürede çok felaket yaşadık. Pandemiyi, depremi yaşadık. Sağlık çalışanlarının yaptığını bir ömür boyu unutmayacağız. Başkanımızın bu projesini duyduğumuzda çok duygulanmıştık. Hayat boyu felsefesi unutulmayacak bir proje. Başkanımızın önderliğinde Kartepe’mizde çok büyük işler yaptık. Sadece kent meydanı inşa etmedik. Aslında bir ilçe de inşa etmiş olduk. Burada kardeşçe huzur içerisinde yaşayacağız inşallah” sözlerine yer verdi.


Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal