Kınanın Saça Faydaları

Kına, saçını boyamak isteyenlerin tercih ettiği yöntemlerden biri. Kınanın saça birçok faydası bulunuyor. İşte kınanın saça faydaları...

01.02.2019-12:37 - (Son Güncelleme: 01.02.2019-12:31)Kınanın Saça Faydaları

Kına, saçını boyamak isteyenlerin tercih ettiği yöntemlerden biri. Kınanın saça birçok faydası bulunuyor. İşte kınanın saça faydaları...

Saç derisini korur

Kına, antimikrobik özellikleri ile birlikte kafa derisi sağlığının korunmasına ve kepek gibi problemleri gidermeye yardımcı olur.

Yağ üretimini ve pH seviyesini dengeler

Kına sadece kepek gibi sorunları uzak tutmakla kalmaz, aynı zamanda yağ üretimini ve saç derisinin pH’ını dengeler. Saçlarınızdaki fazla yağı gidererek, saç köklerinizdeki tıkanıklıkları açmaya yardımcı olur.

Kopmaları engeller

Saç derinizin sağlıklı olması, saç köklerinizdeki tıkanıkların açılması ve dengeli pH seviyesi saç dökülmesini durdurur. Saçların dökülmemesi demek, daha sağlıklı uzamaları demektir.

Saçı besler ve onarır

Kınadaki besinler saçınızı beslerken aynı zamanda yıpranmaları da onarır. pH seviyesinin dengelenmesi daha parlak olmalarını sağlar.

Saçı nemlendirir

Kına, saçınızın sürekli olarak nemli kalmasını sağlar ve yumuşacık hale getirir. Saç kırılması ve seyrekleşme gibi sorunları en aza indirmeye yardımcı olur.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağıya kaydırın.İLİŞKİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR