Katar'dan Flaş Açıklama: Türkiye İle Birlikte Çalışıyoruz

Katar, Kabil havaalanı için Türkiye ile teknik çalışmalar yürüttüğünü açıkladı. Açıklamada havaalanının güvenliği için ise görüşmelerin devam ettiği bilgisine yer verildi.

14.09.2021-17:22 - (Son Güncelleme: 14.09.2021-18:19)Katar'dan Flaş Açıklama: Türkiye İle Birlikte Çalışıyoruz

Katar, Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunana ve büyük öneme sahip Uluslararası Hamid Karzai Havalimanı için Türkiye ile teknik çalışmalar yürüttüğünü açıkladı. 

KATAR VE TÜRKİYE KABİL HAVAALANI İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞIYOR

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, tarafından yapılan açıklamada ‘Katar ve Türkiye Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Uluslararası Hamid Karzai Havalimanı'nda teknik çalışmalar yürütüyor. Havalimanının güvenliğinin sağlanmasına ilişkin görüşmelerin ise devam ediyor. Afganlar ve Taliban hükümeti ile diyalog talep ediyorum. Afganistan'ı dışlamak ve ilişkileri kesmek çözüm olmaz. Afganistan'ın içinde bulunduğu durumdan tek çıkış yolunun diyalogdur. Bizim tavrımız, Taliban'ın iktidarı ele geçirmesi nedeniyle Afganistan'ı dışlamamak ve ilişkileri kesmemek yönünde’ ifadelerini kullandı. Al Sani konuşmasının bitiminde ise atar ve Türkiye'nin Kabil'deki Uluslararası Hamid Karzai Havalimanı'nda teknik çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

AFGANİSTAN’I DIŞLAMAK ÇÖZÜM GETİRMEZ

Dışişleri Bakanı Al Sani, Afganistan'daki gelişmeleri ele almak üzere başkent Doha'da İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Al Sani konuşması boyunca Afganistan’ı dışlamanın ve Afganistan ile iletişimi kesmenin çözüm getirmeyeceğini vurgu yaptı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal