Her insanın yüzünde asimetri olduğu bilgisi içinizi rahatlatmadıysa ve siz yüzünüzdeki asimetriden rahatsız oluyorsanız yüz yogası deneyebilirsiniz. Bunun için uzmanlardan yardım alabileceğiniz gibi size sunmuş olduğumuz birkaç egzersizi de deneyebilirsiniz.

Asimetrik Yüz Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

İki tarafı eşit kalem veya pipet gibi bir malzeme bulmanız gerekiyor. Ancak mutlaka eşit olmalı, eğer bir tarafı diğer tarafından farklıysa yapacağınız egzersiz işe yaramayacaktır. Malzemeyi köpek dişinizin arkasına yerleştirin ve bu şekilde nefes almaya devam edin. Daha sonra kafanızı sağa daha sonra sola çevirin. Bu esnada hala nefes almaya devam edin. Sırada yukarı bakmak var. Yukarıya bakarken omuzları da serbest bırakın. Daha sonra aynı işlemi aşağı bakarak tekrarlayın. Daha sonra 45 derece yukarı bakarak ilk setinizi tamamlayın. Günde en az 3 set yaparak her gün bu hareketi uyguladığınızda ağız çevrenizin daha simetrik olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yapılan hareket ile az çalıştırdığınız kaslarınızı çalıştırmış oluyorsunuz. Sonucu görmeniz uzun bir zaman alabilir ama boş olduğunuz her an kalem yardımı ile hareketin tamamını olmasa da belli bir kısmınız yapmanız fayda sağlayacaktır.

Yüz Yogası Yararları Nelerdir?

- Yüz bölgesinin çok daha gergin ve genç görünmesine yardımcı olur.

- Yüz bölgesinin kırışıklarını giderir ve oluşacak kırışıklıklara karşı cildi korur.

- Yüz bölgesinin çok daha fazla sıkılaşmasını sağlar.

- Kasları harekete geçirdiği için yüz bölgesindeki ton farklılıklarını yok eder ve daha net bir yüz elde edilmesini sağlar.

- Cilt problemlerinin oluşmasını engeller ve oluşmaması için savaşır.

- Yoga hareketleri oldukça basit olduğu için hemen her yerde uygulanabilir ve etkisinin çok daha hızlı görülmesi sağlanabilir.

Asimetrik Yüzlü Ünlüler

Asimetrik yüze sahip olmayan ünlü yok desek yeridir. Çünkü başta da belirttiğimiz gibi her insanın suratında asimetriklik vardır. Leonardo Di Caprio, Rihanna, Selena Gomez, Emma Watson, Jennifer Lopez ve daha nicesinin yüzleri simetrik değildir.

 Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın