Yumuşatıcının Kullanım Alanları Şaşırtıyor

Kıyafetlerimizi yumuşatmak için aldığımız yumuşatıcı sadece bununla kalmamakla beraber kulağa tuhaf gelse de temizlik ürünlerinden daha çok işe yarıyor. Peki yumuşatıcılar ev içinde başka hangi alanlarda kullanılıyor? Detaylar haberimizde...

Yumuşatıcının Kullanım Alanları Şaşırtıyor

Yumuşatıcının Kullanım Alanları Şaşırtıyor

SAÇLAR

Kuru ve yıpranmış saçlara çözüm yumuşatıcı. Aynı zamanda kuaförlerin sıklıkla kullandığı ancak kimseye açıklamadığı bir yöntem bu. Duş aldıktan sonra saçlarınızı iyice kurulayın. Daha sonra da sprey şişesinin içine su ve az yumuşatıcı koyup kuru saçlarınıza sıkın. Kurumalarını bekleyin. Sonuca inanamayacaksınız!

PENCERELER

Pencereleriniz mi kirlendi? Sıkıntı yok! Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencereleriniz parlayacak.

YERLER

Yumuşatıcılar, sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmaz aynı zamanda yerleri de pamuk gibi yapar. Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak ve sert zemininizin yumuşadığını göreceksiniz.

MOBİLYALAR

Tıpkı yerlerde olduğu gibi yumuşatıcılar mobilyalarınızdaki tozların kökünü kazır. Sprey şişesine su ve yumuşatıcı ekleyip, mobilyalarınıza sıkın ve kuru bezle kurulayın. Mobilyalarınız yepyeni gözükecek!

DUŞAKABİN

Yumuşatıcı ve suyu sprey şişesinde karıştırın. Daha sonra duşa kabine sıkın. Bulaşık süngeri ile bölgeyi iyice silin. Lekelerden eser kalmadığını göreceksiniz.

ARAÇ KOLTUKLARI

Araç koltuklarında kirler mi oluştu? Araç koltuğu temizleme ürünlerini boş verin. Sıcak su ve yumuşatıcı karışımını deneyin. Koltuklarınız hem pırıl pırıl olacak hem de aracınıza bindiğinizde muhteşem bir kokuyla karşılaşacaksınız!

PASLANMAZ ÇELİK

Önce kuru beze karışımı damlatın. Daha sonra da bölgeye uygulayın. Paslanmak çelikleriniz pırıl pırıl pırıldadıklarını göreceksiniz!

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR