18 Eylül 2019
  • Istanbul 20.56°
  • Ankara 17.78°
  • Izmir 15°
İmsak 05:14
Güneş 06:40
Öğle 13:04
İkindi 16:32
Akşam 19:17
Yatsı 20:38
BIST101.447
Dolar5,7021
Euro6,3174
Altın275,5724

Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım Göz Makyajı

Henüz bir makyaj deneyiminiz olmadı ve artık bunu deneyimlemek istiyorsunuz... Özellikle göz makyajı yaparken elinizi korkak alıştırdıysanız haberimiz tam da sizin için. Gelin kolay göz makyajı yapmanın püf noktalarına bakalım.

Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım Göz Makyajı

Kusursuz Göz Makyajı İçin Bunları Yapın!

Kolay göz makyajı yapmanın yollarını adım adım sizin için derledik. Yeni başlayanlar için kolay göz makyajı ipuçları haberimizde...

 

1 ADIM: BAZ SÜRMEK!

Tüm gün göz makyajınızın bozulmaması için, göz kapağı sabitlemek dediğimiz baz far uygulamalısınız. Göz bazı için krem veya göz kapağı renginizden bir ton açık olacak bir renk bularak göz kapağınızın üzerine tercih ettiğiniz tonda (koyu renk olmaması şartı ile) far sürerek gözlerinize boyut kazandırın. 

2. ADIM: EYELİNER İLE GÖZLERİ BELİRGİNLEŞTİRME

Gözlerinizin dış kısımlarına eşit olacak şekilde bant yaptıştırıp eyeliner ile kuyruk çekin. Ardından ince çizgiyi gözlerin ortalarına doğu yavaşça getirin ve bırakın! 

3. ADIM: MASKARA SÜRME YÖNTEMİ!

Maskara sürerken kaçınmanız gereken en temel şey maskarayı kat kat uygulamak olacaktır. İlk olarak maskarayı çok fazla arka arkaya uygulamak yerine bir kere tüm hizayı geçerek ve biraz da dikkatlice uygulayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Zamanla eliniz yatkınlaştıkça daha iyi yapacaksınız.

 

Son Dakika Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri