Biz de bu yazımızda erkekler için harika saç modelleri yapmaya yarayan ve kusursuz bir görünüm sağlayan waxları biraz inceledik! İşte detaylar haberimizde...

WAX NEDİR? NE İŞE YARAR?

Saç şekillendirme grubunda da yapısından ve içeriğinden dolayı bu isim verilmiş. Wax, temel bir saç şekillendirme ürünü. Yapısı ile saç şekillendirme sırasında çok iyi sonuç veren, uygulamada titizlik isteyen ve özellikle de erkekler tarafından çok kullanılan bir saç şekillendirme ürünüdür. Özellikle sabitleme ve kalıcılık bakımından güçlü olan bu ürün grubunun etkisini anlayabileceğiniz en önemli yer maçlardır. Maç sırasında futbolcuların saçları onca hareket ve tere rağmen bozulmuyorsa bunun sebebi waxdır. 

Wax’ı uygulamadan önce saçınızı yıkayın ve tarakla şekil vererek kurutun. Burada ince fön fırçası kullanarak fön sırasında şekil verirseniz çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Bir ya da iki nohut büyüklüğünde aldığınız wax ı ellerinizde iyice yayarak hazırlayın ve saçınızı istediğiniz gibi şekil vererek sabitleyin. Unutmayın wax güçlü bir şekillendirme ürünüdür ve gün içerisinde hem hava değişimi hem de hareketinize oldukça dayanıklıdır. Bunun için doğru wax ı seçmeniz yeterli. Wax için tavsiyemiz saç tipini iyi tanımak ve doğal içerikli ürünlere yönelmeniz olur. Waxların saç döktüğüne dair çok bilgi dolaşsa da doğal içerikli davines ya da kevin murphy gibi markaları seçerek bunu önleyebilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın