Vücut kuruluğu bir nemlendiriciyle ya da peeling ile basitçe giderebilirken aynı durum maalesef akneler için geçerli değil. Genellikle hormonlar, ter, yanlış ürün, stresten kaynaklanan vücut akneleri için çözümler:

Kese/Kuru Fırça: Tıkanan gözenekleri temizlemek, cildi ölü tabakadan kurtarmak ve kan dolaşımını hızlandırmak aknelerden kurtulmak için alınması gereken önlemlerden ilki.

Kimyasal Peeling: Peeling'in gözenekleri açma ve cildi derinden arındırma etkisi göz ardı edilemez. AHA bazlı kimyasal peeling jelleriyle dekolte bölgenizi aknelerden koruyabilirsiniz.

Özel Duş Jelleri: Vücudunuzu kirden temizlerken bir yandan da aknelerle uğraşmak için akne giderici duş jellerini kullanabilirsiniz.

Akneye Karşıtı Cilt Bakımı: Nemlendirici ya da vücut bakım ürünü seçimlerinizde akne giderici ve özellikle Non-Comedogenic bazlı ürünleri tercih edin.

Detoks Formüller: Akneye neden olan ve vücudun tepki gösterdiği farklı maddelerden kurtulmak ve cildi toksinlerden temizlemek için detoks bakım ürünleri kullanın.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.