Vücudumuzun büyük bir bölümünün sudan oluştuğunu hepimiz biliyoruz. Vücuttaki su oranı yeni doğan bebekler için % 90 iken, çocukluk çağında % 70, ilerleyen yaşla birlikte de yavaş yavaş azalıyor.Peki, su içerek kilo vermemiz mümkün mü? İşte tüm merak edilenler haberimizde...

SU KİLO VERDİRİR Mİ?

İşte tüm bunlardan yola çıkarak vücudun en az % 50’sinin su olduğunu düşündüğümüzde günlük su tüketimimizi artırmanın ve kaliteli su içmenin önemi çok daha iyi anlaşılabilir. Elbette ki tüm uzmanların belirttiği gibi her sağlıklı kişi günde en az 2-2,5 litre su içmeli, ancak içilen bu suyun vücuda en faydalı olacak şekilde seçilmesi pH değerinin de sağlık için yeterli olması gerekiyor. Sindirim ve bağışıklık sisteminin, hatta tüm metabolizmanın tam fonksiyonla çalışması öncelikli olarak kaliteli su tüketimine bağlıdır.

SU İÇEREK ZAYIFLANIR MI?

 Su ile zayıflamak isteyenlerin hem her gün 2.5-3 litre alkali su içmeleri hem sağlıklı ve dengeli beslenmeleri hem de günlük düzenli olarak egzersiz yapmaları gerekiyor. Bu bağlamda asidik besinlerden uzak durmak ve doğala, sebze, meyveye ağırlık vererek beslenmek en doğrusu olacaktır. Zira asidik oranı yüksek olan hazır gıdalar kilo vermeyi yavaşlatmaktadır. Bu süre içinde hem alkali su içmek hem de alkali oranı yüksek besinlere ağırlık vermek esastır. Örneğin ıspanak, brokoli, lahana, bamya, börülce, domates, barbunya, kereviz, taze fasulye, muz, şeftali, ananas, mandalina, portakal, üzüm, kuruyemişler ve baharatların alkali değerinin yüksek olduğu biliniyor. Bu bakımdan alkali su tüketmekle birlikte alkali değeri yüksek gıdaları tüketip günlük yürüyüşlerini de ihmal etmeyenlerin istedikleri kiloya kavuşmaları mümkün.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın