Moda stili, bayanların tamamen iç dünyasını yansıtır. Modaya uygun giyinmek isteniliyor ise, bedene yakışan kıyafeti renkleri kullanmak daha mantıklıdır. Bazı insanlar her zaman düzenli, ütülü kıyafetler giyerek dışarı çıkmaya dikkat ederler. İşte stil hakkında merak edilenler haberimizde...

STİL NEDİR?

Stil, kişinin kim olduğu ile ilgilidir. Herkesin stili farklıdır, kendine özgüdür.
Kişinin yaşadığı hayat, dinlediği müzik, sevdiği renkler ve o gün uyandığındaki psikolojisi gibi daha birçok şeyle ilgilidir.

İLK İZLENİM ÖNEMLİ

Nasıl göründüğünüz önemlidir çünkü ilk 5 saniye içinde imajınız yeni tanıştığınız insanları etkiler, ilk 30 saniyede de o insanlar üzerinde kalıcı bir etki bırakır.  Hatta “giyinme şekliniz dünyanın sizi nasıl gördüğüdür”.

Sizin için doğru seçilmiş giysiler ile sadece fiziksel olarak mükemmel görünmezsiniz, aynı zamanda kendinizi iyi hissedersiniz ve böylece kendinize daha güvenli olursunuz. Doğru renk ve stilde giyindiğinizde, “kendiniz” olduğunuzda, mutlu olursunuz,  enerjiniz yükselir  ve bu yüksek enerji hayatınızın her yönüne yansır.

Kabarık etekler ve prenses elbiselerini giymekten mutlu olan bir kadınsanız, sırf moda olduğu için zımbalı ve deri elbiseleri giymeniz gerekmez. Çünkü bir kadının güzelliğinin ve özgüvenin sırrı giydiği kıyafetlerin içinde kendini mutlu ve rahat hissetmesidir.

Renklerden, farklı doku ve temaları bir araya getirmekten hoşlanan eğlenceli bir kişiliğiniz varsa siyah veya gri bir elbise size göre olmayabilir. Daha renkli tarza yönelebilirsiniz. Kısacası stil diğer insanların sizin kişiliğinizi görebileceği ve tasvir edebileceğini sağlayan, artık imzanız haline gelmiş olan görünümünüzdür.

İsterseniz 70’lerden kalan elbiselerinizi giyin isterseniz annenizin broşunu takın. Ama önemli olan kendinizi yansıtmanızdır. Unutmayın stiliniz kimliğinizdir!

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın