Basınçlı kutular içinde satılan kuru şampuanlar sprey şeklinde saç diplerine uygulanır ve burada oluşan yağlanmayı yok eder. Bilinen klasik şampuanlardan farklı olarak uygulama için suya ve saçları kurutmaya ihtiyaç duyulmaz. Bu nedenle her yerde kullanılabilir.İşte detaylar...

KURU ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?

Kuru şampuanı saçlara uygulamak oldukça kolaydır. Şampuan, küçük tutamlar halinde ayrılmış saçların diplerine, ürünü püskürtmek yolu ile kullanılır. Uygun bölümlere şampuan püskürtüldükten sonra, pudralı bileşimin saç diplerindeki yağı emmesi için bir müddet –yaklaşık 5 dakika- beklenir. Ardından parmak uçları ile saç dipleri karıştırılır ya da fön makinesi ile saçlara hacim verilir. Ancak uygulama kolay olmakla birlikte kullanımda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

KURU ŞAMPUAN KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Tıpkı klasik şampuanlarda olduğu gibi, daha etkili bir sonuç için, saç tipine uygun olan şampuan seçilmeli ve kullanılmalıdır. İkincisi, ürünün saçlara düzgün bir şekilde yayılabilmesi için saçların taranmış olmasından fayda vardır. Buna ek olarak şampuanın bileşiminden kaynaklı olarak saçlarda beyaz bir kalıntı bırakmasının önüne geçmek için belli bir mesafeden -10-15 cm.- püskürtülmesi gereklidir. Sonuncu olarak da, aşırı kullanımın diğer pek çok üründe olduğu gibi saç diplerine zarar verdiğini belirtmek gerekir. O yüzden aşırı kullanımın önüne geçilmeli ve saç derisindeki gözeneklerin tıkanmasına engel olmak için kullanım sonrasında saç derisinin üründen arındırılmasına özen gösterilmelidir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın