16 Eylül 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 22.22°
  • Izmir 28°
İmsak 05:11
Güneş 06:38
Öğle 13:04
İkindi 16:34
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
BIST103.195
Dolar5,7191
Euro6,32
Altın276,4973

Sonbahar'da Çiçeklere Nasıl Bakılır? Sulama Sıklığı Ne Olmalı?

Sonbahar ve kış mevsimlerinde bahçe çiçeklerinin bakım rutini değişebilir. Çiçeklerin kurumaması ve böceklenmemesi için yapmanız gereken şeyleri içeriğimizde derledik. İşte çiçek bakımında sonbahar değişimleri.

Sonbahar'da Çiçeklere Nasıl Bakılır? Sulama Sıklığı Ne Olmalı?

Sonbahar'da Çiçeklere Nasıl Bakılır? Sulama Sıklığı Ne Olmalı?

Sonbahar- Kış mevsimlerinde yaza oranla çiçekler kurumaya yüz tutar ve canlılıklarını kaybeder. Bir süre sonra bahçenizin canlılığını kaybetmemesi adına bazı pratik bakım önerilerini sizin için derledik.

SONBAHARDA ÇİÇEK BAKIMI 

- Kış mevsimlerinde yaz aylarına göre sulamayı azaltmanız gerekebilir. Bitkinin su ihtiyacına özen göstererek sulama yapınız. Yalnızca çatıda ya da kapalı ortamlarda kalan saksı bitkilerinin sulamalarını düzgün bir şekilde yapmalısınız.

Kışın tüm bitkilerin dinlenme ayıdır. Bu  sebeple gübreleme yapmanız onlara faydadan çok zarar verebilir. Fakat orta boylu bitkilerde ocak – şubat ayı arasında sağlamlığını yükseltmek için gübre verilebilir.

Kış aylarında ilaçlama yapılmamalıdır. Fakat baharda oalbilecek hastalıklara karşı önlem almak adına yaprak döken ağaçlara ilaçlama yapılabilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri