Sirkengebin Şerbeti Nasıl Yapılır? Sirkengebin Şerbetinin Yararları Nelerdir?

Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen ve son dönemlerde yeniden gündemde olan Sirkengebin şerbeti nedir? Sirkengebin şerbetinin yararları nelerdir, hangi malzemelerle yapılır? İşte Sirkengebin şerbeti hakkında bilmedikleriniz...

Sirkengebin Şerbeti Nasıl Yapılır? Sirkengebin Şerbetinin Yararları Nelerdir?

Osmanlıdan günümüze kadar gelen, sağlık ve şifa deposu Sirkengebin şerbetinin faydaları nelerdir?Sirkengebin şerbetinin tarifi ve faydalarını sizin için derledik.

SİRKENGEBİN ŞERBETİ TARİFİ  

MALZEMELER

1 litre su
1 su bardağı elma sirkesi
2-3 yemek kaşığı çiçek balı

YAPILIŞI  

Geniş ağızlı bir sürahi ya da karıştırma kasesinin içerisine sirkeyi alın. Üzerine tahta kaşıkla balı ilave ederek güzelce karıştırın.

Sonrasında suyu ilave edip karıştırma işlemini sürdürün. Eğer seviyorsanız birkaç adet karanfil ya da 1 adet çubuk tarçın koyun ve bu şekilde en az 2 saat bekletin. 

SİRKENGEBİN ŞERBETİNİN FAYDALARI NELERDİR?  

- Sirkengebin (sirkencübin) şerbeti, hazımsızlığa iyi gelir, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar.

- Kan şekerinin düzenlenmesine destek oluyor, bu sayede tokluk hissinin daha uzun süre devam eder.

- Antioksidan özellikler de gösteren sirkengebin (sirkencübin) şerbeti, bu özelliği ile düzenli olarak tüketildiğinde vücudun temizlenmesine katkı sağlıyor, bir detoks etkisi oluşturuyor.

- Aslında içeriği tıpkı şimdilerde çok popüler olan sirkeli-ballı su ile aynı olduğundan sabahları aç karnına içildiğinde zayıflamanızı sağlıyor.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR