Sadece 3 Adımda Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpikler son dönemde makyajın neredeyse olmazsa olmazı haline geldi. Cansız ve kısa kirpiğe sahip olanların sıklıkla tercih ettiği takma kirpiği takmanın en basit yöntemlerini sizler için derledik.

Sadece 3 Adımda Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Takmanın En Pratik Yolu

Güzel ve dolgun kirpikler hepimizin hayali... yapay kirpiklerle de olsa bu arzumuzu yerine getiririz. Peki takma kirpik takarken nelere dikkat etmeliyiz. Sadece birkaç adımda takma kirpiği kendi kirpiğimize oturtmayı başarabiliriz.

BOYUTUNA DİKKAT EDİN 

Kirpiği kutusundan çıkartırken cımbız kullanın. Çıkardığınız kirpiği göz kapağınızın iç kısmına çok gelmeyecek şekilde gözünüze yapıştırmadan ölçün. Eğer takma kirpik gözünüze büyük geliyorsa dış kısmından biraz kesin. Çünkü göz boyutunuzdan daha uzun olduğu zaman ortaya yapay bir görüntü çıkıyor. Bu görüntüden kurtulmak istiyorsanız kirpik takmadan önce ilk dikkat edeceğiinz şey boyutu olmalıdır. 

YAPIŞTIRICI SÜRERKEN DİKKAT EDİN 

Kirpiğin dibine ince bir katman yapıştırıcı sürün. Bu aşamada 15-20 saniye bekleyin ki yapıştırıcınız biraz yoğunlaşsın. Yapıştırıcının biraz kurumasını bekleyin. Çok sıvı halde sürmeye kalkarsanız bu kendi kirpiklerinize yapışacaktır. Bu da temizlerken kirpiklerinize zarar verebilir ve dökülmeye neden olabilir. 

KİRPİK DİPLERİNE SİYAH KALEM SÜRÜN 

Kirpiği yapıştırırken göz kapağınızın ortasından başlarsanız kontrolü daha kolay sağlamış olursunuz. Son olarak iç ve dış kısımlarını yapıştırın. Son olarak siyah bir kalemle yapışkanlı görüntüden kurtulun. İşte bu kadar..

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri