Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır?

Son zamanlarda organik ürünlere olan ilgi oldukça arttı. Özellikle et, sebze, meyve ve yumurtanın organik olmasına özen gösteriyoruz. Ancak organik sandığımız her ürün organik olmayabilir. Peki yumurtanın organik olup olmadığını nasıl anlarız?

Organik Yumurta Nasıl Anlaşılır?

Son zamanlarda organik ürünlere olan ilgi oldukça arttı. Özellikle et, sebze, meyve ve yumurtanın organik olmasına özen gösteriyoruz. Ancak organik sandığımız her ürün organik olmayabilir. Peki yumurtanın organik olup olmadığını nasıl anlarız? İşte detaylar...

Koyu Sarı Renkli Olmalı
Organik yumurtayı anlamak için yumurtanın iç kısmının koyu sarı renkte olması gerekiyor. İç kısmı kırmızı renkte olan yumurta çeşitlerinden ise kesinlikle uzak durulması gerekiyor. Kırmızı renkli yumurtalar yumurtanın katkı maddesi içerdiğinin kanıtı.

Beyaz veya Kahverengi Fark Etmiyor
Yumurtanın organik olmasının beyaz veya kahverengi olması ile bir ilgisi yok. Renk çeşitleri tavuk rengi ile alakalı.Sarı Kısmı Daha Küçüktür
Organik yumurtanın sarı kısmı suni yemle beslenen tavuk yumurtalarına göre daha küçük boyutludur.

Boyutları Farklı Olur
Organik yumurtaların boyları birbirine eşit değildir. Organik yemle beslenen tavukların yumurtaları birbirinden farklı boyuttadır.

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.


[N-#69041]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR