Güzellik kemikleri olarak da bilinen Köprücük kemikleri vücudun önemli bir bölümüdür. Bazı insanlar doğal olarak güzel köprücüklere sahiptir, bazıları onları geliştirmeye ve daha belirgin, güzel ve çekici görünmelerini sağlamaya çabalar. Daha güzel ve çekici köprücük kemiklerine sahip olmanın kolay birkaç yolu:

Hafif, genel vücut egzersizi: Güze köprücük kemiklerine sahip olmak için, aşırı yağları azaltmak için tüm vücudunuzu düzenli olarak kullanmanız gerekir. Fazla kilolu bir insan, tüm vücudunu çalıştırana kadar görünür köprücüklere sahip olamaz. Egzersizle birlikte, dengeli bir diyet uygulayınız ve vücudunuzu nemlendiriniz. En iyi genel vücut egzersizleri şunlardır: Koşu yapmak, Tempolu yürüyüş ,Yüzme, İp Atlama, Bisiklet sürmek, Kardiyo egzersizleri (tüm vücut için), Yoga

Egzersizleri zorlaştırın: Bu egzersizlerin bazıları dambıl gerektirir. 1 kg (2 lb.) dambıl ile başlayın. Bir haftalık düzenli egzersizden sonra daha ağır ağırlıkları kullanabilirsiniz.

Basit yoga duruşları yapın: Omuz kaslarınızı gevşetmek için egzersiz yaptıktan sonra birkaç basit yoga duruşu sizin için faydalı olacaktır.
İyi bir masaj kremi ile köprücük kemiklerinize masaj yapın: Köprücük kemiklerini gevşetmek ve masaj yapmak sadece onları rahatlatmakla kalmaz aynı zamanda belirginleşmelerini de sağlar.

Makyaj: Bir Bronzlaştırıcı (ten renginizden biraz daha koyu), Highlighter (parıltı veya ışıltısız ) ve pudra fırçası ile makyaj yoluyla daha belirgin köprücük kemikleri elde edebilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.