Kızıl Saç Rengini Kına ile Elde Edin

Saçlarına kimyasal ürünlerle renk vermek istemeyenler için en doğal yöntem kına... Geleneksel ögelerden biri olan ve geçmişten günümüze kadınların kullanmaktan geri durmadıkları kına ile saç nasıl boyanır birlikte bakalım.

Kızıl Saç Rengini Kına ile Elde Edin

Saça kimyasal boyalar ile  renk vermek istemeyenlerin doğal tercihlerinden biri olan kına ile renklendirme işlemi yapılmaktadır. Peki kına ile saç nasıl boyanır? Kına karışımı nasıl ortaya çıkar? Kına ile bakır ve kızıl tonları nasıl elde edilir? Haberimizi merak edenler için derledik.

KINA İLE SAÇ NASIL BOYANIR?

Saçınızı kına ile boyamak için öncelikle süt veya ılık su ile kınayı karın. Ancak kınanın kalıcılığı nedeni ile işlem esnasında ellerinize eldiven takmayı sakın ihmal etmeyin. Eldiven taktıktan sonra yaklaşık 10 dakika süresince karışımın iyice harmanlanması için karıştırın. Karıştırma işleminden sonra elde ettiğiniz karışımın üzerine çok az su dökerek kınayı 10 saat kadar dinlendirin. Bekleme süresi bittikten sonra karışımı saçınızın her bölgesine yavaş yavaş uygulayarak istediğiniz sonucu elde edin.

KINAYLA BAKIR RENK NASIL ELDE EDİLİR?

Özellikle kadınların en çok tercih ettiği bakır tonlarını kına ile elde etmek için 1 veya saçınızın gürlüğüne göre ayarladığınız 1 çay bardağı suda soğan kabuğunu kaynatın sonra kına ile karıştırarak yukarıdaki uygulama gibi saçınızda bir süre beklettikten sonra bakır sonucuna ulaşabilirsiniz.

KINAYLA KIZIL SAÇ NASIL ELDE EDİLİR?

Saçınızı kimyasal boyalar yerine doğal yollarla kızıla boyayabilirsiniz. Saça kına ile kızıl rengi vermek için bu kez soğan suyu yerine pancar suyunu kınaya ekleyerek saçınızı kızıl renge boyayabilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri