Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

Saçınızı boyadınız ama istediğiniz gibi olmadı mı? Üzülmeyin! Sizler için saç boyası akıtma yöntemlerini araştırdık.

30.01.2019-11:36 - (Son Güncelleme: 24.10.2021-13:59)Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

Saçınızı boyadınız ama istediğiniz gibi olmadı mı? Üzülmeyin! Sizler için saç boyası akıtma yöntemlerini araştırdık. İşte detaylar...

Doğal Yollarla Saç Boyası Akıtma Yöntemleri:

Limon suyu ile saç boyası akıtma :

Limonun içindeki asidik renk açıcı özelliğini artık bilmeyenimiz yok. Limon suyu sıktığınızda bile ellerinizin renginin açıldığını fark edebilirsiniz. Limon suyunu yazı saçlarınıza hafifçe sürerseniz güneş altında saçların rengini açtığını görebilirsiniz. Limon suyu saç boyası akıtma yöntemleri arasında da en kolay ve popüler olanlardan biridir. Saçınızı limonlu su ile yıkayıp yarım saat bekletip saçları durulayın. Abartmadan haftada 1-2 kere uygulayarak saç boyasını akıtmayı deneyebilirsiniz.

Karbonat ile saç boyası akıtma:

Saç boyası akıtmak için karbonat çok sık kullanılır. Karbonat da yine doğal ve pratik bir saç açıcı yöntemdir. Şampuanınıza 2-3 çay kaşığı karbonat ekleyin. Saçınızı karbonatlı şampuan ile şampuanladıktan sonra 10 dakika bekletip öyle durulayın. Kısa sürede etkisini görebilirsiniz.

C vitamini ile saç boyası akıtma:

C vitamini de saç boyası akıtan yöntemlerden biri. Saç rengi açarken de kullandığımız C vitamini kapsüllerinden 10-15 tanesini ezip şampuana ekleyip kullanarak saçlarınızdaki boyayı akıtabilirsiniz. C vitamini şampuan yerine saç bakım yağına ekleyerek de kullanabilirsiniz. Saçları şampuanlayıp ya da yağlayıp 40-50 dakika beklettikten sonra durulamalısınız. C vitamini ile saç boyası akıtma yöntemini deneyenler bu yöntemi pek övse de çok koyu rengin çok açıldığını da söylüyor. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda var.

Son Dakika Kadın Haberleriiçin aşağı kaydırın.


DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal