Hurma ve yoğurt diyeti yaparak bir haftada 7 kiloya kadar verebilirsiniz. Günde 21 hurmayla sınıflı olan bu diyet, ünlü beslenme uzmanı Ender Saraç'ın en çok tercih edilen diyeti. Bu diyet göbek yağlarından kurtulmak isteyenler için birebir.

YÜRÜYÜŞLE DESTEKLEYİN

Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, kişiyi uzun süre tok tutan ve böylece zayıflamakta önemli rol oynayan harika bir besindir. Ender Saraç'ın tavsiye ettiği bu diyettehurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışında hiçbir besin yok. Bu diyet günde 21 hurma ile sınırlı ve bu diyetin 7 gün boyunca ara vermeden uygulanması gerekiyor. Sonuç ise muhteşem. Bu diyet conunda vereceğiniz kilo 5 ile 7 arasında değişiyor. Bu diyeti uygularken günde en az 40 dakika yürümeniz gerekiyor.

HURMALARI SUDA BEKLETİN

Hurma diyeti hem göbek eriten hem de kilo verdiren bir diyettir. Her öğünde 7 hurma ve bir kase light yoğurt yenir. Hurma yoğurt diyetini yaparken bol su içmek gerekir. Böylece etkisi daha da artacaktır. Hurmaları ortadan ikiye kesip suya koyun. Suda bekletilen hurma bağırsak yumuşatıcı ve ishal yapıcı etkiye sahiptir.

Diyet Programı:

Sabah Kahvaltısı: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Öğlen Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Akşam Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

 

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.