19 Eylül 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 15°
  • Izmir 16.11°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST101.930
Dolar5,6688
Euro6,2801
Altın272,27

Bebeklerde İri Göz Tansiyon Habercisi mi?

Bebeklik döneminde fark edilmeyen göz hastalıklarının ilerlemesi durumunda ciddi sağlık sorunların yok açtığını dile getiren uzmanlar, iri gözlü bebeklerin göz tansiyonuna işaret edebileceğinin altını çizdi.

Bebeklerde İri Göz Tansiyon Habercisi mi?

Bebeklerde İri Göz Tansiyon Habercisi mi?

Bebeklerin anne karnında başlayan gelişim süreçlerinde, görme gelişimi doğumdan sonra da gelişim göstermektedir. İlk üç yaş içinde göz sorunlarının belirlendiğini belirten uzmanlar , ailelerin çocuklarını dikkatlice takip etmeleri gerektiğini belirtti.

İRİ GÖZLÜ BEBEKLERDE GÖZ TANSİYONU OLUR MU?

 Bebeğin ilk göz kontrolünün 3 ila 12 ay içinde yapılması halinde pek çok göz sağlığı probleminin çözüme kavuşacağını söyleyen Göz Hastalıkları ve Göz Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Levent Alimgil, erken müdahale ile körlüğün önüne geçilebileceği görüşünde.

İri gözlü bebeklerde göz tansiyonu olabileceğine değinen Alimgil "Bebeklerde göz tansiyonu, gelişime bağlı anomalilerden sebep olabilir. Gözün içerisinde dokuları besleyen bir sıvı üretilir. Bu sıvının fazlası göz kanalları yolu ile atılır. Eğer bu kanallar doğuştan tıkalıysa sıvı birikimi sebebiyle göz içinde basınç meydana gelir. Bebeklerde göz cidarı ince olduğu için göz olduğundan daha iri görünür. Bu sebeple çok iri gözlü çocukların erken süreçte mutlaka kontrollerinin yapılması gerekir" tavsiyesinde bulundu.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri