21 Temmuz 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 22.78°
  • Izmir 27.22°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Ayak Kokusunu Giderecek Tavsiyeler

Ayak kokusu sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyen ve birçok kişinin şikayetçi olduğu sorunlardandır. Peki ayak kokusu nasıl geçer?

Ayak Kokusunu Giderecek Tavsiyeler

Ayak kokusu sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyen ve birçok kişinin şikayetçi olduğu sorunlardandır. Peki ayak kokusu nasıl geçer? İşte ayak kokusuna iyi gelen tavsiyeler...

Terlik Giymeyin

Evin içerisinde çorapla dolaştığınız zaman, çorap bütün bakterileri üzerinde toplar ve bastığınız her yere yayar. Bu yüzden çorap ve terlik giymeden dolaşırsanız ayaklarınızın kokmasını önlemiş olursunuz.

Çorapları Ters Çevirip Yıkayın

Çoraplarınızı tersten yıkadığınızda, sinmiş koku hem daha kolay gider hem de ayaklarınıza bakteri bulaşma riskini azaltır.

Ayaklarınıza da Deodorant Sıkın

Deodorantlar, terlemeyi engelleyen kimyasallar içerirler. Bu yüzden ayaklarınıza deodorant sıkmak, ayaklarınızın terleyerek kokmasını önleyecektir.

Ayaklarınızı Havluyla Kurutun

Duş aldıktan hemen sonra ayaklarınızı havluyla kurutmalısınız. Böyleylikle ayaklarınızda mantar oluşumu engellenecek ve koku riskinin önüne geçmiş olacaksınız.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin keskin dokusu, ayaklarınızda oluşan kokuyu hemen giderecektir. Bunun için ihtiyacınız olan şey ise bir kova suya bir kapak elma sirkesi eklemek.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri