Ay Çekirdeği Depresyona İyi Geliyor

Özellikle televizyon karşısında severek yediğimiz ay çekirdeğinin birçok faydası bulunuyor. Ay çekirdeğinin depresyona iyi geldiği söyleniyor.

Ay Çekirdeği Depresyona İyi Geliyor

Özellikle televizyon karşısında severek yediğimiz ay çekirdeğinin birçok faydası bulunuyor. Ay çekirdeğinin depresyona iyi geldiği söyleniyor. İşte detaylar...

Ay çekirdeği uzmanlara göre depresyon olasılığını azaltarak kişinin kendini rahat ve güvende hissetmesini sağlıyor. Çekirdeğin kişideki sevgi ihtiyacını karşıladığını söyleyen Psikolog Yasemin Kamalı, "Çekirdek çitleyen kişi kendini rahat ve güvende hisseder bu yüzden çekirdek depresyona iyi geliyor" dedi.

İnsanı Rahat ve Güvende Hissettiriyor

Çekirdek çitlerken sadece ona odaklandığımızı söyleyen Psikolog Yasemin Kamalı, "Çekirdeği çitlerken başka bir şey düşünmüyoruz, ritmik bir hareket, bilinen bir şey yapılıyor. Bilinen şeyler genelde kişiye kendini rahat ve güvende hissettirir o güven duygusuyla çekirdeği yemeğe devam ediyoruz" dedi.

Çekirdek Yerken Düşünmüyoruz

Kişilerin çekirdek çitlerken başka bir şey düşünmediğini ve sevgiyi öyle aldıklarını belirten Kamalı, "Depresyon hastalarını rahatlatmasının temel nedeni çekirdek çitlerken çok fazla düşünmüyorlar. O an ritmik bir şey yapıyorlar. Bir bebek de sütünü ritmik bir şekilde emeri sevgiyi o şekilde alır, depresyon hastaları da benzer şekilde sevgiyi alırlar bu yüzden de çekirdek depresyona iyi geliyor" ifadelerini kullandı.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR