Avokado Nasıl Tüketilmeli?

Avokado son senelerde sofralarımızda sıklıkla kullandığımız bir besin. Genelde kahvaltı ve salatalarda kullandığımız avokadoyu tatlılarda bile görmeye başladık.

Avokado Nasıl Tüketilmeli?

Avokado son senelerde sofralarımızda sıklıkla kullandığımız bir besin. Genelde kahvaltı ve salatalarda kullandığımız avokadoyu tatlılarda bile görmeye başladık. Peki avokadonun faydaları nelerdir ve nasıl tüketilmeli?

KALP DESTEKCİSİ

Araştırmalar gösteriyor ki avokado kalp sağlığı için faydalı bir besin. Avokado tüketimi kolesterol seviyesini azaltan orta yağ içerikli bir diyet ile kötü kolesterol seviyelerini düzeltmeyi destekliyor. Günde bir avokado tüketmek kalp sağlığı açısından önemli bir nokta ve kilo sorunu olan kişilere bile iyi gelebiliyor.

NASIL TÜKETİLMELİ?

Avokado yağ grubundan bir besin olduğundan avokado kullandığınız tarifte olabildiğince az yağ kullanmanız gerekiyor. Yarım avokado yaklaşık 1 tatlı kaşığı yağa denk geliyor. Avokadonun kabuğu yeşil, yenilen kısımları beyaz ve ortasında büyük bir çekirdeği bulunuyor. Avokadoyu ikiye bölüp çekirdeğini aldıktan sonra kaşık yardımı yenilebilir ya da elma doğranarak tüketilebilir. Üzerine sıkacağınız limon da avokadonuza eşsiz bir lezzet verecektir.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri