Jurgen Kloop Avrupa Süper Ligi Hakkında Konuştu

Liverpool Menajeri Jürgen Klopp, Leeds United maçı öncesi verdiği demeçte Avrupa Süper Ligi kararı hakkında yorumlarda bulundu.

20.04.2021-09:34 - (Son Güncelleme: 20.04.2021-09:34)Jurgen Kloop Avrupa Süper Ligi Hakkında Konuştu

Liverpool Menajeri Jürgen Klopp, Avrupa Süper Ligi projesine karşı fikrinin değişmediğini söyledi. 

Klop, 'Duygularım değişmedi, fikirlerim değişmedi. Zorlu bir maça hazırlanırken bu kararı duyduk. Biraz bilgi aldık ama çok değil. Bildiğimiz şeyler gazetelerde yazan herkesin bildiği şeyler. Zor bir durum. İnsanlar bu karardan memnun değil, bunu anlayabiliyorum. Daha fazlasını söyleyemem çünkü karar sürecine biz dahil değildik. Ne oyuncular ne de ben bundan haberimiz bile yoktu. Neler olacağını bekleyip göreceğiz. 53 yaşındayım. Profesyonel futbolun içinde olduğum günden beri Şampiyonlar Ligi var. Hedefim her zaman orada bir takımı çalıştırmaktı. Şampiyonlar Ligi ile ilgili herhangi bir sorunum yok'.

'FUTBOLUN EN ÖNEMLİ PARÇASI TARAFTARDIR' 

Futbolun rekabetçi yönünü seviyorum sözlerinin altını çizen Klopp, 'Şu anda dördüncü sıradalar ve West Ham United'ın Şampiyonlar Ligi'ne gitme olasılığını seviyorum. Tabii ki gitmelerini istemiyorum çünkü bizim gitmemizi istiyorum ama bu rekabeti seviyorum. Ne diyebilirim ki? Liverpool Futbol Kulübü bazı kararlardan çok daha fazlasıdır. Futbolun en önemli parçası taraftarlar ve takımlardır. Aralarına hiçbir şeyin girmediğinden emin olmalıyız.' Pankartlar olduğunu duydum. Oyuncular yanlış bir şey yapmadı. Hepimiz birbirimize bağlı kalmalıyız. Bu zamanlarda kimsenin yalnız yürümek zorunda olmadığını gösterebiliriz. Zor zamanlarda birbirinize bağlı olduğunuzu göstermek zorundasınız. Bu her şeye katılmanız gerektiği anlamını taşımaz elbette ama yine de futbolcular kötü bir şey yapmadı. Herkesin bunu bildiğinden emin olmak istiyorum. Anlayabiliyorum. Ben farklı bir konumdayım. Tüm detaylara sahip değilim. 12 kulübün bunu neden yaptığını tam olarak bilmiyorum. Futbolda bazı şeylerin gelecekte değişeceğini biliyorum. Bazı şeyler değişmeli. Ancak genellikle bu tür şeyleri hazırlamanız gerekir ve zaman alır' ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal