İYİ Parti'de istifa depremi: İBB Başkan Adayı Buğra Kavuncu partiden istifa etti

İYİ Parti İBB Başkan Adayı Buğra Kavuncu partiden istifa ettiğini açıkladı. İşte detaylar...

03.04.2024-22:06 - (Son Güncelleme: 03.04.2024-22:06)

Geçtiğimiz yıl genel seçimlerde altılı masada bulunan ve sonrasında bu yıl yapılacak olan Yerel Seçimlere ittifaksız olarak katılan İYİ Parti’de istifa depremi sürüyor.

Akşener’e bir şok Kavuncu’dan 

Yapılan yerel seçimde İYİ Parti İBB Başkan Adayı olan Buğra Kavuncu, %0,63 oranında oy alarak Zafer Partisi, DEM Parti ve Yeniden Refah Partisi’nin arkasında kaldı. Sonrasında Genel Başkan Meral Akşener’in olağanüstü genel kurula gitmelerinin kararı açıklanmasının ardından bir şok da Kavuncu’dan geldi.

Partideki görevinden istifa etti

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, partideki görevinden istifa etti. Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 31 Mart'taki Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olduğunu, ancak seçimi beklediklerinin çok altında bir sonuçla tamamladıklarını belirterek "Tüm bu şartlar altında, ben de üzerime düşen sorumluluğu yerine getirerek, gerek yapılacak olan olağanüstü kongremizin daha sağlıklı ve demokratik bir ortamda yapılabilmesi, gerekse İstanbul'da aldığımız sonuçla doğrudan ilişkili olarak, 8 aydır yürütmekte olduğum Teşkilat Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı. Kavuncu, bundan sonraki süreçte, İYİ Parti İstanbul Milletvekili olarak Türkiye için çalışmaya devam edeceğini bildirdi.

(AA)


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal