İstanbul’da nefes kesen operasyon: Batı Balkan Kanadı örgütü yöneticisi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol tarafından mavi bülten ile aranan uyuşturucu kartelinin "Batı Balkan Kanadı" yöneticilerinden Christijan Palic’in İstanbul'da yakalandığını duyurdu.

19.11.2023-10:25 - (Son Güncelleme: 19.11.2023-10:25)

İçişleri Bakanlığı düzenlenen Kartel-3 operasyonu ile uyuşturucu örgütlerine bir darbe daha vurulduğunu duyurdu. Dünyanın dört bir yanında kurduğu bağlantılarla uyuşturucu ticareti yapıp kara para aklamada rol oynayan kartelin kritik ismi Beşiktaş'ta yakalandı.

Interpol tarafından aranıyordu

Sosyal medya hesabından operasyonun detaylarını paylaşan Bakan Yerlikaya şunları kaydetti:

"İstanbul’da düzenlenen "KARTEL-3” operasyonuyla, Interpol tarafından mavi bültenle aranan uluslararası uyuşturucu kartelinin “Batı Balkan Kanadı” yöneticilerinden Christijan PALIČ Beşiktaş’ta yakalandı.

İstanbul Uyuşturucu Operasyonu

Avrupa ile işbirliği yapıyordu

Zehir taciri kartelin, Avrupa’da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içerisinde Güney Amerika’dan kokain temin edilmesine öncülük ettiği, Güney Amerika’daki suç örgütleriyle bağlantıyı sağladığı ve suçtan elde edilen gelirin aklanmasında önemli rol oynadığı tespit edildi.

Avrupa’da yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında Avrupa ülkeleri tarafından “Batı Balkan Kanadının" yöneticileri arasında yer aldığı bildirilen Hırvatistan uyruklu Christijan Palic, Avrupa ülkeleri ile Brezilya tarafından çıkartılan İnterpol’un Mavi Bülteniyle aranıyordu.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Christijan Palic, KARTEL-3 operasyonuyla Beşiktaş’ta yakalandı."

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal