İstanbul’da da Hissedilen Balıkesir Depremi Sonrası Kandilliden İlk Açıklama Geldi

Dün gece Balıkesir’de meydan gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem İstanbul’da da hissedildi. Kandilliden deprem sonrasında ilk açıklama geldi.

23.01.2022-08:39 - (Son Güncelleme: 23.01.2022-08:39)

Dün gece geç saatlerde Balıkesir’de yerin 11 kilometre derinliğinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem, başta İstanbul olmak üzere çevre illerde de hissedildi. Deprem sonrasında başta Kandilli ve AFAD olmak üzere depreme dair açıklamalar yapıldı.

DERPEM SONRASI İLK AÇIKLAMA 

İstanbul’da hissedilen deprem sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ,"İstanbul'da da hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun’’ açıklamasında bulundu. 

Balıkesir’de 4.7 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD),Twitter hesabı üzerinde ilk açıklamayı yaptı. AFAD; Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. yerin 11 kilometre derinliğinde gerçekleşen sarsıntı, İstanbul ve çevresinde de hissedildiğini bildirdi. 

KANDİLLİ DEPREMİN ŞİDDETİNİ 4.8 OLARAK DUYURDU

Balıkesir’de meydana gelen deprem sonrasında ise bir açıklamada Kandilli Rasathanesi’nden geldi. Depreme dair yapılan açıklamada, depremin şiddetini 4.8 olarak ölçtü. Kandilli verilerine göre deprem yerin 7.2 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA: SAHA TARAMA ÇALIŞMALI DEVAM EDİYOR

Çevre illerde de hissedilen 4.7 büyüklüğündeki deprem sonrasında AFAD tarafından yapılan açıklamada; "Dursunbey ilçesine meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.

Balıkesir depremi sonrası ilk açıklama

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN DEPREM AÇIKLAMASI 

İçişleri Bakanı ise depremin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaparak vatandaşları bilgilendirdi. Soylu, "Balıkesir Dursunbey'de, 22.31'de gerçekleşen 4,7 büyüklüğünde #deprem'in ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Balıkesirimize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun." dedi.

CAN VE MAL KAYBI OLMADI

Dursunbey’de meydana gelen deprem sonrasında ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı, bölgede herhangi bir mal ve can kaybının olmadığını belirterek, "Merkez üssü #Balıkesir #Dursunbey olan ve çevre illerde de hissedilen #deprem'den etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Temennimiz can ve mal kaybı olmaması. Olası acil durumlara karşı teyakkuzdayız. Allah memleketimizi her türlü afetten korusun’’ şeklinde konuştu. 

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal