Isiah Thomas: 'Lebron James Tüm Zamanların En İyisi'

NBA efsane isimlerinden Isiah Thomas, Sports Illustrated'a yaptığı açıklamada Lebron James'in "tüm zamanların en iyisi" olacağını vurguladı.

21.09.2020-17:15 - (Son Güncelleme: 21.09.2020-17:13)Isiah Thomas: 'Lebron James Tüm Zamanların En İyisi'

NBA play-off yarı finalinde Denver Nuggets'ı, Anthony Davis'in son saniye basketi ile geçen Los Angeles Lakers, seride durumu 2-0’a getirdi.

Maçın sonrasında Detroit Pistons'ın ve NBA'in efsane basketçisi Isiah Thomas açıklamalar yaptı.

Lebron James'in dahiyane basketbol aklı olduğunun altını çizen Thomas, "Efsane oyuncuların koçlarına bakın, onların felsefeleri mükemmellik üzerine kurulu. Kareem, Magic, Bird, Jordan, ben... Kolejdeki, profesyonel dönemdeki koçlarımıza ve bize oyunu nasıl öğrettiklerine bakabilirsiniz. Lebron, liseden geldi. Hocası kimdi? Lebron, basketbol dahisi beyne sahip ve bu yüzden ondan basketbolun Einstein'ı diye bahsediyorum." ifadelerini kullandı.

'ZİRVEDE KALMA ARZUSUNA BAYILIYORUM'

"Lebron, 17 yıldır hata yapmadan oynuyor" Efsane sporcu, Lebron James gibi bir basketçinin daha önce NBA'de oynamadığını belirterek, "Zirvede kalmak istemesindeki arzuya bayılıyorum. İstatistik kategorisinde onun kadar dominant oyuncu görmedim. Oyunun bazı bölgelerinde domine olan oyuncuları gördük ama tamamını doğru şekilde domine eden görmedik. Lebron, 17 yıldır hata yapmadan oynuyor. Kareem zamanının en iyisiydi. Lebron ise tüm zamanların en iyi basketbol oyuncusu olacak." şeklinde konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR