İETT Şoförü Ayakkabıları Çamurlu Diye Sınava Gidecek Öğrenciyi Otobüse Almadı

Silivri’de İETT şoförü, tavuk çiftliğinde çalışan ve üniversite sınavına girmek için Bahçelievler'deki evine gitmek isteyen Mehmet Boyu isimli genci "ayakkabıları çamurlu" diyerek araca almak istemedi.

01.07.2021-12:28 - (Son Güncelleme: 01.07.2021-12:35)İETT Şoförü Ayakkabıları Çamurlu Diye Sınava Gidecek Öğrenciyi Otobüse Almadı

İddiaya göre olay geçtiğimiz Cuma günü Silivri Fevzipaşa Mahallesi'nde yaşandı. Tavuk çiftliğinde çalışmakta olan Mehmet Boyu isimli genç, ertesi gün yapılacak üniversite sınavına girmek amacı ile Bahçelievler'deki evine gitmek istedi. Durağa gelen genç, Değirmenköy-Tüyap 300 No'lu otobüse binmek istedi. 

Fakat yağan yağmurun ayakkabılarını çamur yapması sonucunda o Mehmet Boyu'yu otobüs şoförü, otobüse almak istemedi. Ertesi gün üniversite sınavına gireceğini ve eve yetişmesinin gerekli olduğunu ifade eden genç, otobüs şoförünü ikna etmeyi başaramadı. 

GENCİN BABASI OTOBÜS ŞOFÖRÜNÜ İKNA ETTİ

Gencin babası Rıfat Boyu, oğlunun otobüsten indiğini gördüğü anda, oğlunu arabasına alarak iki durak boyunca oğlunun indiği otobüsü takip etmeye başladı. Bir durakta otobüsü yakalayan Rıfat Boyu'nun şoförü ikna etmesi sonucunda Mehmet Boyu, otobüse alırdı.

Sınava gitmek için bindiği otobüsten ayakkabıları çamurlu diye indirilmek istenen Mehmet Boyu, ''Ben cuma günü otobüse binmeye çalıştım. Akbilde para olmadığını biliyordum, yüklemek için geç kaldım. O arada yağmurluydu, ayakkabım çamurluydu otobüse binerken ‘Çamurla binme' dedi. Ben biraz ısrar edince aldı. Akbilde para çıkmayınca indirdi beni.

Ondan sonra babam geldi. Babam şoförle konuşunca almak zorunda kaldı. Önce ayakkabım çamurlu diye üstüme geldi, sonrasında da akbilde para olmayınca onu bahane etti indirdi. ‘Gitmek zorundayım, çamur normal bir şey, akbili de son durakta inince yükler basarım' dedim. Ama ikna olmadı. Sınava da moralim bozuk bir şekilde girdim” dedi.

''ZİHNİ BOZUK İNSANLARI BÖYLE YERDE GÖRMEK İSTEMİYORUZ'' 

Otobüse alınmadığını iddia eden gencin babası Rıfat Boyu ise, “Cuma günü oğlumu, ertesi gün üniversite sınavlarına girsin diye otobüs durağına götürdüm. Otobüs durağından ayrıldım, 50 metre ilerden dikiz aynasından arkaya baktığımda oğlumun otobüsten indiğini gördüm. 

Oğlumla görüştüğümde, ayaklarım kirli, akbilimde yeterli para olmadığı için şoförün almadığını söyledi. Ben oğlumu alıp ilerdeki ışıklarda şoförle görüşmeye gittiğimde, ‘Akbilinde para yok, ayakkabıları kirli' diye bana da söyledi. Ben 'bunun gitmesi lazım, yarın üniversite sınavına girecek' dediğim zamanda bana aynısını söyledi. 

Seni rezil edip cumhurbaşkanına şikayet edeceğim dedikten sonra 'tamam tamam çıksın o zaman' dedi ve öyle otobüse aldı. Biz bu konunun takipçisi olacağız, bu şoförden şikayetçiyiz. Böyle zihni bozuk insanlar, bu toplumda, böyle yerlerde istemiyoruz biz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal