İBB Başkan adayı Kurum, Kartal'da konuştu: ‘‘ 1 Nisan’da algı belediyeciliği bitecek, 5 yıldır yüzü gülmeyen İstanbullu hemşerilerimizin yüzü gülecek!’’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, bugün İstanbul’da Kartal halkıyla bir araya geldi. İstanbul’un son 5 yılının çok zorlu geçtiğine değinerek, mutlu geleceğin çok yakında olacağını söyledi. Kurum’un Kartal buluşmasının detayları…

27.02.2024-17:55 - (Son Güncelleme: 27.02.2024-18:01)

Kartal Soğanlık meydanda düzenlenen mitingde konuşan Cumhur İttifakının İBB Adayı Murat Kurum, meydanların 28 Mayıs’ta olduğu gibi zaferle sonuçlanacağına işaret etti. Kartallıların oylarına talip olan Kurum, ekip arkadaşlarıyla birlikte İstanbul için önemli projelerinin olacağını ve deprem konusu üzerinde özellikle durduklarını ifade etti.

‘‘Geleceğin umudu olacağız!’’

Geleceğe dair umutla burada görev almaya hazır olduklarını aktaran Kurum, "Beş yıldır yüzü gülmeyen İstanbullu hemşerilerimizin yüzünü güldürmeye, annelerimizin, babalarımızın, büyüklerimizin duasını almaya geliyoruz. 31 Mart'tan sonra her gencimiz, evladımızın geleceğe dair umudu biz olacağız" dedi.

‘‘Algı belediyeciliği bitecek!’’

İlçenin seçimlerde sandıkları patlatacağını, yeniden rekorlar kıracağını, 1 Nisan'da algı belediyeciliğini bitireceğini belirten Kurum, "Bugün İstanbul'umuz, bu aziz şehrimiz emin ellerde değil. Bu aziz şehir, liyakatsizliğin kurbanı olmaktadır. Bu aziz şehir, beceriksizliğe mahkum edilmektedir. Oysaki İstanbul'umuz, ihmale gelmez, yarı zamanlı belediye başkanlığını asla kabul etmez" diye konuştu.

‘‘İstanbul'un yeniden dirilişine yürüyeceğiz’’ 

Murat Kurum Kartal'da

İBB Adayı Kurum, gerçek belediyeciliğin önce vatandaşın gönlünde, hanesinde, yanı başında olmak anlamına geldiğinin altını çizerek, "Belediyecilik, onun dertleriyle dertlenmek, sorunlarını çözmektir. Çözünceye kadar da yanı başından ayrılmamaktır. 1 Nisan'da da 5 yıldır yüzü gülmeyen İstanbullu hemşerilerimizin yüzünü güldürmeye, annelerimizin, babalarımızın, büyüklerimizin duasını almaya geliyoruz. 31 Mart'tan sonra her gencimiz, evladımızın geleceğe dair umudu biz olacağız. İstanbul'un yeniden dirilişine yürüyeceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

‘‘ Biz söz verdik mi, o sözü tutarız!’’

CHP'li mevcut İBB yönetimi ve Kartal Belediyesi'nin kente tek bir çakılı çivilerinin olmadığını ve görevlerinin layıkıyla yerine getirmediklerini aktaran Kurum, şöyle devam etti: "Biz diyoruz ki, 650 bin konutu dönüştüreceğiz. Onlar, 'Ne gerek var, olmazsa da olur, yapmasanız da olur. Nasıl yapacaksınız?' diyor. Bal gibi de yapacağımızı çok iyi biliyorlar. Bu yüzden endişe ediyorlar, korku yaşıyorlar. Bizim gerçeklerimize onların hayalleri bile ulaşamaz. Bunlar merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamıza da eleştirmişlerdi. 'Sen bu motor fabrikasını nasıl kuracaksın, yapamazsın.' demişlerdi. Ama o, 'İman varsa imkan da vardır.' dedi ve bu gayesine ulaştı. Biz söz verdik mi, o sözü tutarız. Sizin evladınız, bu kardeşiniz Murat Kurum verdiği sözü tutar."

‘‘Vatandaşların sorunları dağ gibi birikti!’’

Belediyeciliğin yeşerdiği yerler AK Parti'nin, Cumhur İttifakı'nın yönettiği ilçelere gidildiğinde eser ve hizmet siyasetinin en güzel örneklerine şahit olunduğuna dikkati çeken Kurum, CHP yönetimindeki belediyelerde en temel belediyecilik vazifelerinin bile yapılmadığını şu sözlerle öne sürdü: "Milletimizin sağlıklı bir hizmet alamadığını görürsünüz. CHP belediyeciliği; sorumsuzluk, ilgisizlik, liyakatsizlik, beceriksizlik demek. İşte burası, Kartal... Maalesef Kartal'ın tüm mahallelerindeki vatandaşlarımız 5 yıldır dağ gibi biriken sorunlar yüzünden dertli, ihmalden şikayetçiler, adeta bezmiş durumdalar."

Murat Kurum Kartal'da

Kartal’a dev yatırım!

Belediyenin yönetim tarafına geçtiklerinde Kartal'ın bütün sorunlarını teker teker çözeceklerini vadeden Kurum, "Biz nasıl ki Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nda olduğu gibi sizlerin yanında olduysak, bir an bile yanınızdan ayrılmadıysak, bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Sizleri, CHP'nin insafına, belediyecilik anlayışına asla teslim etmeyeceğiz. Seçimden sonraki gün Kartal için dev yatırımları hızlıca başlatacağımızın sözünü veriyoruz. Aydos-Pendik yolu ile Kartal sahil düzenlemesini yapacağız. Hasan Ali Yücel Sanat Merkezi'ni yenileyeceğiz ve 100 dönüm üzerindeki Aydos Kent Parkı'nı da düzenleyeceğiz. Kartallı kardeşlerim iyi bilir. Biz Yeşilyurt Apartmanı yıkıldığı vakit, geldik, günlerce oralarda vakit geçirdik. Bu bölgede büyük bir kentsel dönüşüm başlattık. Vatandaşlarımıza güvenli, huzurlu, konforlu yuvalarını teslim ettik. Kartal Stadı zemin altı otoparkı ve üstüne inşa edeceğimiz pazar yeriyle stadımızın çevresi değişecek’’ dedi.

‘‘Milletle el ele verip seferberlik başlatacağız!’’

Kartal'daki Yeşilyurt Apartmanı'nın kendiliğinden göçtüğünü belirten Kurum, "Biz hızlı bir şekilde hem apartmanın olduğu yeri hem de etrafını, 6 ay gibi kısa bir sürede dönüşüme tabi tuttuk. Sonra o dönüşüm, dalga dalga Orhantepe'de büyüdü. 2 bine yakın konutun dönüşümünü gerçekleştirdik. Sadece Orhantepe'de yaptığımız dönüşüm sayısı bu rakamlara ulaştı. Kartal dönüşüm beklentisi içindedir ve göreve geldiğimiz anda milletle el ele vererek dönüşüm seferberliğini başlatacağız. Orhantepe'de, Pendik'te, Üsküdar'da, Bağcılar'da, Bahçelievler'de nasıl yaptıysak aynı anlayışla İstanbul'umuzun 39 ilçesi için yapmaya devam edeceğiz’’ şeklinde önemli açıklamalarda bulundu.


Züleyha Koyunoğlu
zuleyhakoyunoglu@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal