Honda'nın Türkiye Fabrikası Satıldı

Honda, daha önce kapatılacağını açıkladıkları fabrikanın satışını duyurdu.

26.03.2021-14:34 - (Son Güncelleme: 26.03.2021-14:34)Honda'nın Türkiye Fabrikası Satıldı

1998 senesinde faaliyete geçtiği günden beridir kesintisiz olarak araç üretiminde bulunan Honda Türkiye fabrikası satıldı. Fabrikanın satışı sürpriz olmadı çünkü iki yıl önce üretimin dururulacağın dair açıklama yapılmıştı.

Honda, 2019 yılınna başında artık elekririkli otomobil üretimine ağırlık verfeceğini belirterek yenlik yapacağını duyurmuştu. Bu yeniliğin bir parçası olarak Türkiye ve İngilterede'deki fabrikaların kapatılacağı açıklanmıştı.

Honda Türkiye'nin bugün yaptığı resmi açıklama ile birlikte otomobil fabrikasının satıldığını duyurdu;

Honda Türkiye A.Ş. Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devretmek üzere anlaşmaya varmıştır. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecektir.

1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Honda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonları ile en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecektir. Faaliyetlerine İstanbul’daki Genel Müdürlüğünde devam edecek olan Honda Türkiye A.Ş., etkin bayi ağı ile ülkemiz için değer yaratmayı sürdürecektir.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar